Scottish Longhair ve Scottish Fold Farkları Nelerdir?

tarafından
186
Scottish Longhair ve Scottish Fold Farkları Nelerdir?

Evcililan.com sitesi kedi sahiplenmek isteyenler ile ellerinde bulunan evcil kedileri sahiplendirmek isteyen kişilerin birbirleriyle buluştukları evcil hayvan sitesidir.

Evcililian.com sitesi Scottish Fold ve Scottish longhair cinsi kedi arayan evcil hayvan severlerin aradıkları evcil kedileri bulmalarını kolaylaştırmak amacıyla www.evcililan.com web sitesi üzerinden çeşitli hizmetler sunmaktadır.

Evcililan.com sitesi sahip olduğu hayvan çeşitliliği ve Türkiye’nin birçok bölgesine sahiplenilen hayvanların teslimatına yönelik verdiği hizmetlerden dolayı ön plana çıkmaktadır. Evcililan.com sitesinde havan severler evcil hayvan eş arama ilanları sayesinde sahip oldukları hayvanlarına en uygun eşleri bulabilme fırsatını yakalamaktadır.

Evcililan.com sitesinde Scottish long hair cinsi kedi ilanları mevcuttur. Scottish longhair ilanları araması yapmadan önce bulunduğunuz bölgeyi işaretleyerek bulunduğunuz bölgeye yakın Scottish long hair cinsi kedileri görebilirisiniz.

Scottish Longhair genel biyolojik özellikler açısından kalıtsal hastalıklara sahip olan bir ırktır. Bu nedenle sahiplenen hayvan severlerin Scottish Longhair kedi ırkının bakımına ve sağlığına özen göstermesi gerekmektedir. Scottish Longhair cinsi kedilerin beslenmelerinde yaşı ve kiloları dikkate alınarak günlük beslenme miktarları belirlenmelidir. Scottish long hair cinsi kediler uzun tüylere sahip olması sebebiyle haftada iki ila üç kez düzenli olarak taranmalıdır.

Evcililan.com sitesinde en çok sahiplenilen kedi cinsleri arasında Scottish Fold kediler yer almaktadır. Scottish Fold kedileri biyoloji olarak 4 ila 6 kg arasında bir ağırlığa sahiptir. Scottish Fold cinsi kediler kısa tüy yapısına sahipken Scottish Longhair cinsi kediler uzun tüylere sahiptir.

Scottish Fold ve Scottish longhair kedilerini birbirlerinden ayıran önemli farklardan biri Scottish Fold cinsi kedilerin vücut dirençlerinin zayıf olması sebebiyle genetik rahatsızlıklara yatkın olmasıdır. Scottish longhair cinsi kedilerde ise genetik hastalık görülme durumu çok azdır. Scottish Fold cinsi kediler genellikle kendi ırkıyla eşleşmediğinden genetik bozukluklara sahip yavrular dünyaya getirebilmektedir.

Scottish Fold cinsi kedilerin bakımları Scottish longhair cinsi kedilere kıyasla daha kısa tüy yapıları olması sebebiyle kolaydır. Scottish Fold cinsi kediler Scottish long hair cinsi kedilere göre daha hareketli kediler olduğunu söylemek mümkündür.

Evcililan.com sitesinde yer alan güncel Scottish fold ilanları içerisinde tekir, krem ​​dumanlı, turuncu ve beyaz renklerde Scottish Fold kedileri bulmak mümkündür.  Scottish Fold cinsi kediler uyumlu karakteri ve kolay bakımlarıyla ön plana çıkmaktadır. Scottish Fold kedilerin bakımı zor değildir, ancak kulaklarının bir veteriner tarafından düzenli olarak kontrol edilmesi olası enfeksiyonları önleyebilir.

Evcililan.com sitesinden sahiplenilen Scottish Fold ve Scottish Longhair cinsi kedilerin talep edilmesi durumunda hayvan severin ikametine teslimatları yapılmaktadır. Evcililan.com sitesinde yer alan Scottish Fold ve Scottish longhair cinsi kedilerin ilanlarını görebilirsiniz. İlan detaylarını görmek için www.evcililan.com adresi üzerinden web sitesini ziyaret edebilirisiniz. Web sitesinde bulunan ilan ara butonuna tıklayarak bulunduğunuz bölgeye yakın kedi ilanlarını görmeniz mümkün olacaktır.