Ülkemizde Faslı Bakıcılar Neden Çok Tercih Ediliyor?

tarafından
85
Ülkemizde Faslı Bakıcılar Neden Çok Tercih Ediliyor?

Faslı bakıcılar günümüzde çocuk, yaşlı veya hasta bakıcısı, oyun ablası veya refakatçi arayan ailelerin ilgisini çekiyor. Çocuklarının İngilizce, Fransızca gibi yabancı dilleri öğrenmesini isteyen aileler yabancı uyruklu bakıcı arıyorlar. Faslı bakıcılar çalışkan, sorumluluk sahibi ve hizmet sektöründe başarılı elemanlar olarak bilinirler.

Neden Faslı Bakıcı?

İngilizce ve Fransızca bilen bakıcı arayan ebeveynler tarafından tercih edilirler. Ülkelerinin resmi dillerinden biri olan Fransızcayı iyi derecede bilirler. Çocuklarının İngilizce öğrenmesini veya İngilizcelerini daha geliştirmelerini isteyen anne babalar bunu kendileri için de bir avantaj olarak görüyorlar.

Yatılı olarak çalışabilirler. Bu sayede çocuğuna hem gece hem de gündüz bakabilecek, gece dışarı çıktıklarında akıllarının çocuklarında kalmayacağı için bakıcılar ailelere cazip geliyor.

Faslı bakıcılar çocuklara yaklaşım tarzlarıyla takdir topluyorlar. Çocukları kendi çocukları gibi seviyorlar. Onlara ilgi, şefkat ve anlayışla yaklaşıyorlar. Ne zaman otoriter ve kuralcı birisi, ne zaman neşeli, hareketli ve yaratıcı bir oyun ablası olacaklarını çok iyi biliyorlar.

Sakin bir kişiliğe sahip olan Faslı bakıcılar, kolay paniğe kapılmama özellikleriyle olumsuz durumlarda nasıl davranmaları gerektiğini de çok iyi biliyorlar.

Son derece güler yüzlü, sabırlı ve anlayışlı kişilik özelliklerine sahip olan Faslı bakıcılar ayrıca iyi iletişim becerileri sayesinde bakıcısı oldukları çocuk veya yaşlı ve ailelerinin sevgisini ve güvenini çabucak kazanırlar.

İşini ciddiye alan Faslı bakıcılar sorumlu ve dikkatli bir şekilde işlerini en iyi şekilde yerine getirirler.

Nazik ve uyumlu bir yapıda olan Faslılar çoğu zaman işverenleriyle iyi anlaşırlar. Ufak tefek meseleleri büyütmezler, yersiz yere tartışma yaratmaktan kaçınırlar.

Kişisel temizliğine, genel görünümüne dikkat ederler. Bu yönleriyle bakıcılık yaptıkları çocuğa da iyi bir rol model olurlar.

Enerjik oldukları için yerinde duramayan çocuklarla başa çıkma konusunda ve onlara ayak uydurmakta hiç zorlanmazlar.

Yanında çalıştıkları ailenin rutinini, düzenini ve kurallarını çabucak öğrenirler. Bulundukları ortama çabucak uyum sağlarlar.
Kendilerinden beklenildiği şekilde davranmaya özen gösterirler.

Bazı Faslı bakıcılar yaşlı bakımı, hasta bakımı, engelli bireylerin bakımı ve refakatçilik gibi konularda özel eğitim almış olabiliyorlar.

Faslı bakıcılar ev işlerinde de yardımcı olabiliyorlar. Kendi ülkelerine özgü yemekleri yaparak, size ve ailenize farklı kültürleri tattırabilirler.