Virüslerden Korunmak İçin Önerilen Antivirüs Programları

tarafından
818
Virüslerden Korunmak İçin Önerilen Antivirüs Programları

Elektronik cihazlar ne kadar yaygınlaşsa da bir o kadar da tehdit yaymakla beraberinde getirebilmekte. Virüs, insanların bir oyuncağı varsayalım ve girdiğiniz site oyunlar, reklam ve e-posta gibi bunlar bir şekilde bilgisayarımıza bulaşmakta. Her geçen gün yeni tehditler oluşabiliyor, ne yazık ki bazı bilgisayar kullanıcıları halen nasıl önlem alabileceği konusunda şaşkınlık yaşamaktalar. Bilgisayarınızı ve anti virüs programınızı sürekli olarak güncel tutmalısınız.

Virüsler, sistemimizde çalışan yazılımı kandırmak için yapılır ve bizim bilgilerimizi kolayca erişmeleri söz konusudur. Ancak bu virüsleri elde etmeniz için ilk sizi kandırıp o şekilde bulaşmalıdır yoksa giremezler. Bunun içinde birçok önlem almanız gerekmektedir. Yeni aldığınız bir programı kurarken ya da netten indirdiğiniz bir programı kurulum sırasında dikkatlice kurmalısınız. İçerisinde bulunan ayrıca yükleyecek diye bir durum söz konusu olabilmekte.

İllegal sitelerden uzak durun, bir programa ihtiyacınız varsa bu programın öncelikle orijinal fiyatını öğrenin, ücretsiz deneme sürümünü deneyin, beklide deneme sürümü o anki ihtiyacınızı görecektir. Sitelerin bazılarında ödül gibi kazandınız diyen reklamlara sakın aldanmayın. Kimse kimseye bedelsiz bir hediye vermez. Özellikle alışveriş sitelerinde güvenilir olanları seçin başka sitede ucuz deyip oraya yönelmeyin çünkü bir virüs ile kredi kartınızı 3.kişilere teslim etmiş olabilirsiniz.

Avast ise sürekli önerilmekte olan ancak her gün güncelleme alsa bile diğer programın yarısına kadar ulaşmış değil. Bilgisayarınızın performans konusunda zorlayabilir.

McAfee virüs programı bakacak olursak en başarılı ve performans sağlamakta. Programı sürekli açık tutarsanız gerçekten faydası göreceksiniz. Sürekli yapamasanız bile ayda 3 kere güncellemenizde fayda görebileceksiniz. McAfee virüs programını ev ve iş hayatlarınızda kullanmanızı önerebileceğim sağlıklı bir programdır.

Nod32, dünyanın en çok bilinen programı diyebilirim ve kullanımı, ara yüz tasarımı konusunda gerçekten başarılı. İnsanlara önem veren bir programdır. Ancak orijinal versiyonu ile kullanmazsanız pek de faydasını almazsınız.