Whatsapp İle Mesaj Göndermek Ücretsiz Midir?

tarafından
162
Whatsapp İle Mesaj Göndermek Ücretsiz Midir?

Sizlere bugünkü yazımızda Whatsapp programını anlatacağız. Bu program sayesinde *telefon rehberinizdeki arkadaşlarınızla ücretsiz mesajlaşabilir müzik resim video ve kişi ve konum bilgilerini yine ücretsiz olarak internet bağlantısı üzerinden paylaşabilirsiniz. Whatsapptan yapılan bu paylaşımlar tamamıyla ücretsiz olup telefonunuzun internet bağlantısı verisi kullanılmaktadır. Bu ne anlama geliyor derseniz onu da kısaca açıklayalım.

Program mesaj ve paylaşım hizmetini sunarken operatörünüzden yani cep telefonu firmanız tarafından size sunulan internet paketi datasından faydalanır. Yani siz internet satın alırsınız program da bunun kotası üzerinden işlem yapar. Kotanızla ilgili kısıtlamalar varsa sizlere tavsiyemiz wi-fi üzerinden internete bağlanıp programı o şekilde kullanmanız olacaktır. Bu sayede internet aşım ücreti gibi sıkıntılarla karşılaşmazsınız.

Whatsappı android işletim sisteminize sahip herhangi bir telefondan ücretsiz olarak indirebilir ve kullanabilirsiniz. Tek yapmanız gereken ıphone ovi ya da android marketinize gidip Whatsapp uygulamasını indirmek. Bundan sonraki aşamada program kolay kullanıcı ara yüzü ile sizi kuruluma yönlendiriyor. Kurulum aşamasında program bir adet ücretli sms göndererek onaylama işlemi yapıyor.

Daha sonra rehberinizde yer alan kişileri program ile senkronize ederek kolayca iletişime geçebilirsiniz. Programın özellikleri arasında telefonla arama bulunmamaktadır. Eğer böyle bir buton görüyorsanız bu sizi telefon operatörü üzerinde yani sahip olduğunuz tarife ücretine tabi olarak arama yapmanızı sağlar. Bunun dışında programın en önemli özelliklerinden birisi de tüm cep telefonlarını marka ya da işletim sistemine göre ayırmadan bir arada topluyor oluşudur. Yani Blackberry Iphone Android ve Ovi işletim sistemlerine sahip telefonları bir araya toplayarak aynı portal üzerinden görüşme yapma imkanı sunar.

Programı diğer rakiplerinden ayıran en güzel özelliklerden birisi de istenmeyen mesajlara ya da dosya aktarımlarına maruz kalmamanızdır. Dışarıdan yabancı kişiler sizi ekleyemeyeceği ve rahatsız edemeyeceği gibi siz de telefon rehberinize akli olmayan kişilere mesaj gönderemezsiniz. Siz de Whatsappın renkli dünyasına kolayca dahil olabilirsiniz. Geç kaldım diye üzülmeyin. Programı indirdiğinizde pek çok arkadaşınızın da uygulamayı etkin olarak kullandığını göreceksiniz.

Whatsapp indirmek için tıklayınız.