Htc One 2 Hakkında bilgi sızıntısı devam ediyor

tarafından
105
Htc One 2 Hakkında bilgi sızıntısı devam ediyor

HTC Firmasının önümüzdeki yıl için hazırlıklarını sürdürdüğü yeni amiral gemi modeli için hazırlıklar için şimdilik ser verip sır vermezken, firma içinde  veya tedarik zincirlerinde oluşan sızıntı bilgilerle modelin neye benzediği konusunda aklımızda belirli fikirlere sahip olabiliyoruz. Bu kez uzak doğu kaynaklı bazı analiz uzmanları sızdırdığı bilgiler ile model hakkında ilgili yeni bilgiler paylaştı.

Elde edilen yeni bilgilere göre HTC One 2 akıllı telefonu veya One Two adını alacağına inanılan akıllı telefon olan amiral gemi modeli, bu yıl olduğu gibi HTC’nin üst seviye bir serinin ilk cihazı olacak. HTC firması yeni seri ile beraber bir dönem %10 civarında olan sahip olduğu global pazar payını geri almak istiyor. Firma şu anda %3-4 seviyelerinde seyrediyor.

HTC One 2 akıllı telefon modelinin Şubat ayının sonunda yapılması beklenen MWC 2014 etkinliğinde tanıtılması bekleniyor. Cihaz düşük ve parlak ışıklarda daha iyi çekim yapabilmek için yeni bir kamera lensi ile beraber geliyor. Ayrıca HTC One Max akıllı telefonu ile karşımıza çıkan parmak izi tarayıcı HTC One 2 modelinde de yer alacak.

 htcone223

HTC One 2 akıllı telefon modelinin 4.9′ inç’lik Full HD ekrana sahip olacağı iddaa’lar arasında yer alıyor. Seviye 1 Snapdragon yongasetinin kullanılması beklenen model 600$ civarında fiyat etiketi ile piyasaya çıkacak.

HTC Firması dünya üzerindeki satışlarının yüzde 35’ini Çin’e yapıyor. HTC‘nin eski şaşalı günlerine dönmek için Çin pazarı bu açıdan çok önem taşıyor. Çinli halk ve tüketicilerin artık üst kalite ve seviyelerde akıllı telefonlar için bütçe ayırmaya başlıyor oluşu HTC One 2 akıllı telefon modeline de bir fırsat doğuruyor.

Ayrıca HTC One 2 akıllı telefon modelinin yine bu yıl ki alüminyum ve sabit kasa anlayışını aynen devam ettireceği daha önce internete sızan görsellerde ortaya çıkmıştı. Yeni amiral gemi modeli ile ilgili daha çok ayrıntının yeni yıl ile birlikte elde edilmesi bekleniyor.