Yeni Yıl İçin Alternatif Hediye; Ahşap Yüzükler

tarafından
287
Yeni Yıl İçin Alternatif Hediye; Ahşap Yüzükler

Yüzük modelleri, bilindiği üzere el ve ayak parmaklarına takılabilen bir aksesuardır ve en popüler takı modelleri arasında yer almaktadır. Arkeolojik veriler, yüzük modelleri kullanımının neredeyse 6.000 yıl kadar eskiye dayandığını göstermektedir. Diğer bir deyişle, yüzükler bir takı olarak binlerce yıldan bu yana kullanılmaktadır. Eski Mısırlılar yüzükleri bir yeni yıl hediyesi olarak birbirlerine vermiş, Hititliler ise bir sosyal statü simgesi olarak kullanmıştır. Yüzük modelleri ile ilgili ilginç bir husus da, cinsiyet fark etmeksizin kullanılabiliyor olmalarıdır. Yani kadınlar kadar, erkeklere de hitap eden bir takı modelidir. Yaygın bir aksesuar olması, çok sayıda yüzük çeşidinin ortaya çıkmasına da neden olmuştur. Aynı nedenle, yüzük imalatı için birbirinden farklı materyaller de kullanılmaktadır.

Ahşap yüzük satın al

Ahşap, bu materyallerden biri ve en doğal olanıdır. İsminden de anlaşılabileceği gibi ahşaptan imal edilen ahşap yüzük modelleri, en nadir ve en değerli takı modelleri arasındadır. Zira ahşap yüzük imal eden zanaatkârın yeteneği, yüzüğün görünümünü doğrudan etkilemektedir. Estetik ve göz alıcı bir ahşap yüzük imal etmek herkesin harcı olmadığından, ahşap yüzük modelleri çok sık rastlanan aksesuarlar arasında değildir. Ancak kaliteli ve ihtişamlı bir ahşap yüzük, tüm dikkatleri üzerinizde toplamanızı sağlayacak ve çok özel bir takı sahibi olmanızı mümkün kılacaktır. Ahşap, kolay şekil verilebilen bir materyal olsa da, yüzük haline getirilmesi meşakkatli bir çalışmanın neticesinde gerçekleşmektedir.

Ahşap yüzük nerede bulunur

Ahşap yüzük modelleri bu nedenle ender, ancak bir o kadar da dikkat çekici ve göz alıcıdır. Türkiye’de ahşabı bu denli incelikle işleyebilecek zanaatkârların sayısı oldukça azdır. Kerem Sertaç Şekür atölyesi, bu bakımdan en tecrübeli zanaatkârlardan biri sayılmakta ve 9 yılı aşkın tecrübesi ile birbirinden güzel ahşap yüzük modelleri imal etmektedir. Ahşap ürünler üzerinde uzman olan Kerem Sertaç Şekür atölyesi, 150 metrekarelik bir atölye içinde çalışmakta ve dekorasyon, aksesuarlar, ahşap hobi ürünleri, kişi veya işletmeye özel ahşap promosyon ürünleri imalatı gerçekleştirmektedir. Kalite, kusursuz hizmet, kusursuz ürün, zamanında teslim ve en uygun maliyetle üretebilme prensipleri doğrultusunda çalışan Kerem Sertaç Şekür atölyesi, ahşap yüzük modelleri dahil tüm ürünlerini online satışa açmıştır. www.keremsertacsekur.com