Youtube’de Video İzlerken Sayfaya Bağımlı Kalma!

tarafından
910
Youtube’de Video İzlerken Sayfaya Bağımlı Kalma!

youtube-viewer

Sosyal medya gün geçtikçe kitlesel anlamda hızla büyüyor. Facebook’un Türkçe dil desteğine sahip olmadığı yıllarda eklemek için arkadaşlarınızı ararken şimdi görmek istemediğiniz insanlardan tutun ta ki doğmamış bebelerin bile Facebook hesabı var.

Facebook’tan sıkılanlar ya da artık bana göre değil anlayışıyla Twitter’ı tercih edenlerin de sayısı anımsanmayacak kadar çok. Hal böyle olunca günümüzün bir çoğu Twitter, Facebook, Google Plus gibi sosyal paylaşım sitelerinde geçiyor.

Bu kadar çok kullanıcıyı bünyesinde barındıran sitelerde ulaşmak istediğiniz insanlara, dost-arkadaşa daha rahat ulaşabiliyorsunuz.

Bir zamanlar bir fotoğrafı internette paylaşabilmek için harcadığım emekleri düşününce şimdi fotoğrafı çektiğin anda profilinde yayınlanması tabiri caizse çocuk oyuncağı gibi geliyor.

Paylaşmanın bu kadar kolay olduğu bir ortamda her şeyi paylaşmak mümkün. Fotoğraf, mp3, video ve daha bir çok içerik. En çok paylaşdığımız içeriklerden biri de hiç şüphesiz videolar. Youtube, Vimeo, Dailimotion gibi video paylaşım sitelerine girilerek izlenilen videolardan çok sosyal paylaşım sitelerinde izleniyor.

Videonun bağlantısını alarak paylaştığınız bir videoyu izlemek için bulunduğu sayfaya bağlı kalmak da açıkçası sorun. Videoyu sayfaya bağımlı kalmadan izleyebilmek ve video bir yanda oynatılırken sayfadan ayrılabilme imkanına sahip olmak artık mümkün.

Facebook, Twitter ve Google Plus sayfalarında açtığınız bir videoyu dilerseniz hem izleyip hem de içinde bulunduğunuz sayfadan çıkabilirsiniz. Bunun için bir eklenti kullanmamız gerekiyor.

Eklenti Google Chrome için geliştirlmiş. buradan ebilirsiniz.

indirdiğiniz eklentiyi kurduktan sonra herhangi bir ayar yapmanız gerekmez. Facebook, Twitter ve Google Plus sayfalarındaki YouTube videolarını izlemek için tıkladığınızda karşınıza küçük bir pencere açılacaktır. Videoya yapılan yorumları ve pencerede sinema boyutu ile izleme gibi bir çok özelliği daha bulacaksınız. İyi seyirler :)