Zotac hız aşırtmalı GeForce GTX Titan AMP! Görücüye Çıktı.

tarafından
183
Zotac hız aşırtmalı GeForce GTX Titan AMP! Görücüye Çıktı.

ZOTAC-GTX-TITAN-AMP-Edition-dh-fx57

Zotac bugün yaptığı açıklamayla GeForce GTX Titan AMP! Edition ekran kartı modelini tanıttı. Dünyanın en hızlı tek GPU’lu ekran kartı olarak lans edilen GeForce GTX Titan’ın saat hızlarını arttıran Zotac, referans tasarımda ve kullanılan soğutucuda ise herhangi bir değişikliğe gitmemiş gibi görünüyor

Nvidia’nın 28nm GK110 grafik biriminden güç alan ekran kartına 384-bit bellek veri yolu desteği, 6GB GDDR5 bellek kapasitesi ve 2688 adet CUDA çekirdeği yani paralel işlem birimi eşlik ediyor. Grafik işlem birimi standart olarak 902MHz’de, GPU Boost özelliği devreye girdiğinde ise 954MHz’de çalışan kartın, bellekleri ise 6608MHz’de görev yapıyor.
Zotac’ın açıklamalarına göre GeForce GTX Titan AMP! Edition ekran kartının üç tanesi ile oyunlarda 2.8 kata varan performans artışı elde edebilmek mümkün. SLI teknolojisi ile çoklu GPU kurulumlarına olanak tanıyan kart, görüntü aktarımı içinse iki adet DVI, HDMI ve DisplayPort konnektörlerini kullanıyor.  Assasin’s Creed oyun setiyle birlikte sunulan Zotac GeForce GTX Titan AMP Edition’ın yakın zamanda raflardaki yerini alması bekleniyor.