Teknoloji

Alexa’da Değerlerini Düşürmek ve birkaç seo taktiği!

Aslında çokda uzman değilim bu konuda ama edindiğim tecrübelerden birkaç tanesini paylaşmak istedim gerek seo gerekse site hit konusunda öncelikle bahsetmek istediğim ‘Alexa‘ çok garip bir yapısı var gerçekten günlük yazı yazan arkadaşlar düşüş sağlamazken arada yazanlarda düşüş görülüyor bunun sebebi ise Alexa’nın politikası olduğunu düşünüyorum hergün yazı yazmak yerine blogcular için özellikle belirtiyorum 3 gün yazıp 1 gün yazmama taktiğini uygularlarsa alexada direk olarak düşüş sağladığını gözlemledim.

Site her dakika aktif olursaki öyle olması lazım ama alexa site aktif olduğunda ölçümlerine devam ediyor yani siz ara verirseniz alexa sizin değerlerinizi güncelliyor benim gözlemim bu şekilde çok yaşadım bu durumu 1 gün yazmadığımda alexa’mın direk olarak düşüşe geçtiğini görüyorum.

Sitenize yenileme kodu koyarakta alexa değerlerinizi düşürebilirsiniz her yenilendiğinde yeni bir kişi gelmiş gibi algılıyor alexa ve ona göre sitenize değer biçiyor.

<META http-equiv=”Refresh” content=”50; url=”<?php the_permalink() ?>”> bu Konu kullanabilirsiniz yenileme kodu olarak…

Diğer konu ise yüksek Pr’li sitelere yorum yapmak başta inanmamıştım ama şu 2 haftadır yorumlarıma başladım gerek yabancı gerekse türk PR’si 7-8-9 olan sitelere yorum yapmak sitenize hem hit çekiyor hemde değer kazandırıyor aşağıda yorum yaptığın birkaç siteden sonraki Analytics değerlimi paylaşıyorum bu olaya bağlıyorum direk olarak sizde bu işlemleri günlük en azından 10 siteye yorum bırakırsanız veya ziyaretçi defterine yazı yazarsanız sitenizde farklılığı gözle görülür derecede fark edeceksiniz.

Birkaç taktik daha var onuda bu yazının 2.sinde paylaşacağım sağlıcakla :)

Comments (5)

  1. Şimdi yazıyı okurken yenilendi dağıldım alexa için belki iyi ama şuan hiç faydası olmadı yenilemenin yorumu da ikinci kez yazıyorum yenilediği için yazı harika olmuş ama bu yenileme işini acilen bi gözden geçirmen lazım bana göre.

    • Zamanını uzatarak yapabiliriz fakat sitede ne kadar sonra insanların yorum yazacağı bilinmez güzel işe yarar ama dezavantajlarıda mevcut Teşekkürler güzel yorumun için.

  2. güzel yazı olmuş tebrik ederim konularının devamını gelmesini dilerim

  3. Hocam bu yenileme konusu hiç iyi değil özelliklede sitenizde müzik, video gibi paylaşımlar var ise çok daha kötü. Ziyaretçiyi rahatsız edip siteden uzaklaştırmak yerine ziyaretçiyi rahat ettirip sitede daha fazla kalmasını sağlamak daha mantıklı.

    • Blog ve o tarz sitelerde katılıyorum size bu özellik haber sitesi gibi o tarz portallarda kullanılıyor mesela milliyet.com.tr kullanıyor ama dediğim gibi bizim bloglarımızda pek uygun olmuyor yorumlar müzikler yarıda kesiliyor

Comments are closed.