Akıllı Telefon Alırken Nelere Dikkat Edilmeli

tarafından
283
Akıllı Telefon Alırken Nelere Dikkat Edilmeli

Her yıl gelişen telefon teknolojisi sayesinde daha kaliteli ürünler piyasaya sunuluyor ve insanlar da bu ürünlerden çok daha kaliteli hizmet alıyorlar. Tuşlu telefonlar yerini dokunmatik ekranlara bıraktı ve akıllı telefonlar ile birlikte sektör tam anlamıyla bambaşka bir hale dönüştü diyebiliriz.

Akıllı telefon alacaklar ilk etapta ne istediğini çok iyi bilmeli ve kriterlerine göre seçim yapmalıdır. Birçok akıllı telefon ekran kalitesini üst düzey seviyelere taşırken kamera konusunda geri planda kalmaktadır yani ne istediğinizi bilmezseniz tam anlamıyla verim alamazsınız. Telefonu ne için kullanacağınız da çok önemlidir ve buna bağlı olarak ilgili seçimleri yapabilirsiniz. Akıllı telefon almadan önce detaylı bir çıkarım daha kaliteli telefonları sizlere sunacaktır.

23072013_807166695

Piyasadaki birçok akıllı telefon size ve ihtiyaçlarınıza zaten hitap ediyor fakat bunu ne hızla ve ne gibi efektlerle yapıyor sizin hoşunuza giden bir düzeydemi yoksa size yetmiyormu bunların hepsinin araştırılması lazım yoksa telefonu sadece telefon olarak kullanan biri için bunlar zaten önemli değil seçimlerinizi ihtiyaçlarınıza göre yaparsanız sizi tüm hayatınız boyunca dengeli bir insan yapar zevk meselesidir tabiki insanlarımızdaki hırs yüzünden ekmeğe vermediğimiz paraları akıllı telefonlara veriyoruz bir yandan hak verirken bir yandanda ne gerek var diyorum ikilemde kalmış insanların çoğunlukta olduğu kişilerdenim.

akıllı telefon alırkenki en dikkat etmeniz gereken husus işlemci gücü ve ram yeterliliği olmalı akıcı ve takılma olmaksızın bir telefon deneyimi yaşamak istiyorsanız bu iki donanımı iyi incelemeniz gerekiyor sonrasında gelen 3.parçamız ise ekran asıl size zevki yaşatan ve ne kadar canlı olursa o kadar pahasını hakettiğiniz düşündüğümüz yer ekrandır plastik ve 2010 yılından önceki bir ekran mimarisini taşıyan bir telefon sizi mutlu etmeyecektir.

Kasa benim için 4. hatta 5. plandadır hergün telefonlar alıyoruz onları koruyoruz kılıf veya kap takıyoruz kendi kasasından çok daha sağlam bir hale getiriyoruz bunları kullanmak varken kendi kasası sağlamlaştırılmış takoz bir telefonu kullanmak neden ? Samsung yazılım konusunda android cephesinin başını çeken firmalardan bir tanesi kasanın önemini standartlaştırmış ve yazılıma önem vermiş bir firma eğerki gerçek bir akıllı telefon deneyimi yaşamak isterseniz Android olarak Samsung (s3 ve üstü modeller) , Ios Olarakda iphone (4s ve yukarısını) tercih etmeniz sizin için yararlı olacaktır. En Azından verdiğiniz ücret’e değer bir telefon alacaksınız.

En son maddelerimiz ise GPU(oyun için), Batarya bunlara dikkat etmemiz hem bizim yüzümüzü güldürür hemde satıcı firmaya daha güzel özellikler sunması için güç verir.

Android’e yeni girmiş standart android yazılımı olan telefonları tercih etmeyiniz tavsiyedir. (G.Mobile, Huawei, Lg)

Kaynakça

  1. SporDurağı. “Spor Terimleri”. Erişim 1 Mayıs 2022. https://sporduragi.com/