Anonymous Herkes Tarafından Duyulmak İstiyor.

Yunus Emre KOÇ 6 sene önce

Kendilerine “Anonymous” adını veren hacker grubu, Beyaz Saray resmi forumuna gönderdiği dilekçeyle, DDoSsaldırılarının meşru bir protesto eylemi biçimi olarak kabul edilmesini talep etti.

Hedefine aldığı kurum ya da kişilerin internet sitelerine yönelik DDoS saldırıları düzenlemesiyle tanına grubun imzaya açtığı dilekçe şöyle:

“İnternet teknolojisindeki gelişmeler sonucu yeni protesto alanları oluşmaktadır. DDoS (Distributed denial-of-service), hiçbir şekilde hacker faaliyeti olarak görülemez: Özünde bir web sayfasında devamlı olarak tazele tuşuna basmaktan farksız bir eylemdir. Bu nedenle aslında bir “işgal” eylemidir. Burada söz konusu olan insanların bir binanın önündeki alanı işgal etmek yerine belirli bir web sitesinin hizmet vermesini kısa bir süre için engellemek amacıyla bilgisayarlarını kullanmasıdır.

DDoS nedeniyle hapis cezası almış olanlar derhal serbest bırakılmalı ve DDoS’a dair sicillerinde bulunan tüm kayıtlar silinmelidir.”

2011 yılında başlatılan sistemde, Beyaz Saray sitesinde bulunan dilekçe kısmına yüklenen dilekçeler 25000 tarafından imzalanırsa, politika uzmanları tarafından inceleniyor ve bir cevap veriliyor. Anonymous’un dilekçesinin yeterli imzayı toplayacağına kuşku yok. Beyaz Saray’ın cevabınıysa merakla bekliyoruz.

Yunus Emre, Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı mezunu hayat içerisinde belirli yönlerde gayret içerisinde hedefleri çok yüksek olduğu için boş zamanı olmayan boş bulduğundada kitap okuyan asosyal bir kişilik ...

Yorumlar