Araç İçi Dolap Ve Raf Sistemlerinde Nelere Dikkat Edilmeli?

tarafından
82
Araç İçi Dolap Ve Raf Sistemlerinde Nelere Dikkat Edilmeli?

Ticari araçların ayrılmaz bir parçası olan araç içi raflar, ticaretle uğraşan firmalar tarafından sıklıkla kullanılmaktadır. Nakliye noktasında kullanılan araçlar farklı boyutlarda, ebatlarda ve şekillerde olabilmektedir. Bu araçlar tamamen firmaların ihtiyaçları doğrultusunda şekillenmektedir.

Özellikle minibüs ve panelvanlar şehir içi lojistik taşımacılığında firmalara büyük avantaj ve kolaylık sağlamaktadır. Fakat bazı durumlarda taşınacak yükün ebadına ve çeşidine göre minibüs ve panelvanlar yetersiz kalmaktadır.

Böyle durumla karşılaşan firmalar tır ya da kamyon gibi büyük nakliye araçlarını tercih etmekte ya da minibüs ve panelvanların taşıma kapasitesini arttıran araç içi raf sistemlerini kullanmaktadırlar. Firmaların ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla da araç içi raf ve stant sistemi uygulamaları yapan firmalar ortaya çıkmıştır.

Araç İçi Raf Nedir, Ne İşe Yarar?

Ülkemizde kullanımı yeni yeni artmaya başlayan araç içi donanım rafları, panelvan, kamyonet ve minibüs gibi araçların lojistik desteğini sağlamak amacıyla firmalar tarafından tercih edilen bir servis istasyonu olarak karşımıza çıkmaktadır. Firmaların lojistik desteğinde yardımcı olan  araç içi donanım rafları, firmaların ihtiyaçlarını karşılayarak hem maliyetlerini azaltmakta hem de büyük ölçüde işlerini kolaylaştırmaktadır. Kullanıcın isteğine, aracın modeline ve türüne göre araç içi malzemeleri değişiklik göstermektedir. Malzeme dolabı araç içi raf sistemi ise tamamen kullanıcın isteği doğrultusunda araçlara eklenebilmektedir.

Özellikle de kullanıcın isteği üzerine opsiyonel olarak yerleştirilen jeneretör, kompresör, calaskar, malzeme dolabı araç içi raf sistemlerinde yerini almaktadır. Modüllerden oluşan araç işi raflar, aracın markasına ve cinsine göre özel olarak dizayn edilmektedir.

Özel olarak dizayn edilen bu raflar, araca gerekli düzeltmeler ve özel istek üzerine hazırlanan proje kapsamında araçlara monte edilmektedir. Oluşturulan bu modüller sayesinde araçların iç düzeni sağlanmakta olup araç içerisindeki düzen sayesinde firmalar zaman kazanmaktadır. Araç içine yapılan bu raflar sayesinde araçlarda daha fazla ürün taşınılabilmekte ve bu sayede hem maliyetten hem de zamandan tasarruf sağlanmaktadır.

Araç İçi Dolap Ve Araç İçi Raf Sistemlerinde Nelere Dikkat Edilmeli?

Nakliyecilik işlemi gerçekleştiren ve toptan ürün taşımacılığı yapan firmalar tarafından sıklıkla kullanılan araç içi dolap ve araç işi raf sistemleri, kullanıcılarına büyük avantajlar sağlamaktadır. Özellikle de araç içine monte edilen araç içi raf sistemleri sayesinde firmalar tek seferde birden fazla ürünü istenilen yere ulaştırabilmektedir.

Kamyonet, minibüs ve panelvan gibi araçlarda kullanılan bu araç içi raf sistemleri, firmaların maliyetlerini azaltmaktadır. Aynı zamanda zaman tasarrufu konusunda da şirketlerin tercih ettiği bir hizmet olarak karşımıza çıkmaktadır. Özellikle küçük firmalar tarafından tercih edilen araç içi dolap ve raf sistemleri, konusunda ise kullanıcıların dikkatli olması gerekmektedir.

En başta dikkat etmeleri gereken konu ise araç çeşidine göre dizayn edilmiş raf sistemlerini seçmelidirler. Bu sayede oluşabilecek fazla maliyet ve zaman kaybından tasarruf edebilsinler.