Blackberry Z3 Ön İnceleme

tarafından
198
Blackberry Z3 Ön İnceleme

Kanadalı telekomünikasyon ve kablosuz cihaz üreticisi Blackberry; telefon piyasasındaki hızlı değişimlere ayak uyduramayarak telefon pazarından çekilme noktasına kadar gelmişti. Bunun önüne geçmek isteyen Blackberry’nin yeni CEO’su John Chen kendilerine ikinci bir şans bulmak için alt seviye segmentte akıllı telefonlara yöneldi. Bu hedefi doğrultusunda da Foxconn’la ortaklık kurdu. Blackberry ve Foxconn ortaklığının ilk ürünü olan BlackBerry Z3’ün İspanya’nın Barselona kentinde düzenlenecek olan 2014 Mobil Dünya Kongresinde (Mobile World Congress 2014) tanıtımının yapılması bekleniyor.

1392677183_gsmarena006

Blackberry Z3 Özellikleri

BlackBerry Z3’ün tasarımı Foxconn tarafından yapılıyor. Bunun yanı sıra dağıtımını da yine Foxconn üstleniyor. BlackBerry Z3, Blackberry’nin oldukça az katkıda bulunduğu ilk telefon modeli olacak. Alt segment bir model olması nedeniyle Blackberry Z3 telefonu 1.2GHz frekans hızına sahip çift çekirdekli Qualcomm işlemciden gücünü alacak. Z3’ün grafik birimi Adreno 305 olacak. 1.5GB RAM’e sahip olacak olan Z3 alt segment bir telefon olması nedeniyle çok güçlü bir donanıma sahip olmayacak. Kod adı Jakarta olan telefon 5 inç büyüklüğünde 960 x 540p çözünürlüğünde ekrana, 8GB dahili depolama alanına, microSD kart desteğine, 5MP arka kameraya, BlackBerry 10 işletim sistemine ve 2.650mAh kapasiteli bataryaya sahip olacak. Sony tarafından son dönemde duyurusu yapılan Sony Xperia Z serisi akıllı telefon modeline benzer şekilde bir tasarıma sahip olacağı hakkında söylentiler çıkan BlackBerry Z3’ün tasarımı 2014 Mobilya Dünya Kongresinde netleşecek.

1392677223_gsmarena002

Blackberry Z3 Jakarta Piyasaya Çıkış Tarihi ve Fiyatı

Türkiye ve Dünya pazarında ne zaman satışa çıkacağı henüz belli olmayan cihazın 150$ gibi uygun bir etiket fiyatına sahip olacağı ve hızla gelişmekte olan telefon piyasasında BlackBerry’i temsil edeceği bildiriliyor. Blackberry Z3 fiyatı ve teknik özelliklerinden çok uygun fiyatı ile ilgi çekecek gibi görünüyor. Alt segment telefon olarak çıkartılacak olan Z3’ün Blackberry için ilk adım olduğu ve bundan sonrasında piyasada kendine yer bulmaya çalışmak adına yeni telefon modellerine ağırlık vermeye devam edeceği gelen haberler arasında. Blackberry Z3 ile ilgili son gelişmeler ve güncel haberleri sitemizi takip ederek alabilirsiniz. Blackberry Z3 Jakarta özellikleri konulu yazımızın böylece sonuna gelmiş bulunuyoruz. Bir dahaki inceleme yazımızda görüşmek üzere. Hoşçakalın.