OnePlus 10 Pro, daha iyi bir RAW modu ve daha geniş bir ultra geniş kamera alıyor

tarafından
269
OnePlus 10 Pro, daha iyi bir RAW modu ve daha geniş bir ultra geniş kamera alıyor

OnePlus , bu sefer kamera özelliklerine odaklanarak yeni gelecek modeli olan OnePlus 10 Pro hakkında birkaç ayrıntı daha paylaşıyor . Hasselblad ile olan bu ikinci nesil ortaklıktan çok sayıda donanım yükseltmesi almayı umuyorsanız, beklemeye devam etmeniz gerekecek gibi görünüyor – yeni bir ultra geniş dışında, bu güncellemeler öncelikle yazılım tabanlıdır.

Bu haftanın başlarında öğrendiğimiz bazı temel kamera özelliklerini özetlemek gerekirse; OnePlus 10 üçlü bir arka kamera sunacak, muhtemelen geçen yılki aynı 48 megapiksel ana kamera, 50 megapiksel ultra geniş ve 8 megapiksel telefoto kamerasıyla gelecek. 9 ve 9 Pro’nun 16 megapiksel selfie kamerasında önemli bir çözünürlük artışı olacak ve 32 megapiksel bir kamera geliştirmesi gelecek.

Kayda değer bir güncelleme alacak olan oneplus modelleri, Apple’ın ProRAW formatı gibi, hesaplamalı fotoğrafçılık ve RAW görüntü yakalamanın faydalarını birleştiren RAW Plus adlı bir çekim modunun yeni güncelleme ile cihaza dahil edilmesidir. OnePlus 9 ve 9 Pro, geleneksel bir RAW modu sunuyor, bu nedenle bu, akıllı telefon kameralarının çok iyi olduğu gelişmiş görüntü işlemeyi korurken veri açısından zengin RAW dosyalarıyla uğraşmak isteyenler için güzel bir gelişme.

Üç arka kameranın tümü, pozlama ayarlarını kontrol etmek ve 12 bit RAW dosyaları çekmek için güncellenmiş Hasselblad Pro Modunda kullanılabilir. OnePlus 9 ve 9 Pro’daki sezgisel Pro Modunu gerçekten beğendik, bu yüzden en son sürümü kontrol etmek için sabırsızlanıyoruz. Film Modu adı verilen yeni bir manuel video kayıt modu da var. ISO ve deklanşör hızı üzerinde kontrolün yanı sıra, çekim sonrası renk derecelendirmesine daha iyi uyum sağlayan bir LOG çekim formatına erişim sunar.

9 ve 9 Pro kameralar, Hasselblad tarafından renk ayarına sahipti ve OnePlus, ortaklığın bu yönüne eğilmeye devam ediyor. Bu yinelemede, telefonun üç arka kamerasının her birine 10 bit renk getirmek için kendi (ayrıca Oppo’nun) “Milyar Renk Çözümü” ve Hasselblad’ın renk bilimini birleştirir. Bu, tüm bu renkleri görüntüleyebilen bir ekranda bakmanız şartıyla, görüntülerde daha yumuşak renk geçişleri sağlamalıdır.

Donanım tarafında, 150 derecelik geniş görüş alanına sahip yeni bir ultra geniş kamera sensörü var ( 35 mm terimlerle 5 mm ) Gerçekten sinematik bir çekim yapmak istiyorsanız , bu lens yeni bir balık gözü modu ile birlikte kullanılabilir. Biraz daha dar bir görünüm için ultra geniş, 9 ve 9 Pro tarafından sunulan 14 mm eşdeğerine daha yakın olan 110 derecelik bir mod sunar ve AI bozulma düzeltmesini kullanır.

Unutulmaması gereken bir donanım değişikliği daha var: Görünüşe göre OnePlus tek renkli kamerayı kaldırdı. Bu, siyah beyaz görüntüler çekerken yardımcı olmak için önceki modellerde bulunan düşük çözünürlüklü bir yongaydı. Siyah beyaz kamerayı kimsenin kullanmaması onu daha da gereksiz bir maliyet ve teknoloji gereksizliğine itiyordu.

Kamera güncellemelerinin dışında şimdiye kadar OnePlus 10 Pro hakkında öğrendiklerimiz hiç de şaşırtıcı değil. Önceki OnePlus amiral gemilerine uygun olarak ve tüm “2022 Android amiral gemisi” kutularını işaretleyerek Snapdragon 8 Gen 1 yonga seti, 120Hz ekran ve 50W kablosuz şarj ile gelecek. 11 Ocak’ta Çin’de piyasaya sürülecek ve bu yılın ilerleyen günlerinde diğer bölgelerde satışa sunulacak.