iPhone 14 Pro Sızıntısı: Hap Şekilli Kamera, Ekranın Altındaki Face ID!

tarafından
351
iPhone 14 Pro Sızıntısı: Hap Şekilli Kamera, Ekranın Altındaki Face ID!

En son Apple sızıntısı, iPhone 14 modellerinin ekranın altında Face ID ile üstte hap şeklinde bir kamera kullanacağını ortaya çıkardı. Sızıntıya göre akıllı telefonun Pro versiyonuna geleceği iddia ediliyor. Söylenti, Cupertino devinin sonunda çentiği bırakabileceğini ima etti. Dahası, Face ID donanımının farklı bir konuma taşınmasının nedeni de budur.

iPhone 14 Pro Sızıntısı: Hap Şeklinde Kamera, Ekranın Altındaki Yüz Kimliği Muhtemelen Söylentiler Sırasına Gelebilir
Daha önce, Apple’ın yeni nesil iPhone’larının önceki modellerde kullandıkları çentiğe sahip olmayacağını söyleyen birkaç rapor görmüştük. Bu tahmin, Bloomberg’in içinden Mark Gurman ve saygın sızıntı yapan Ming-Chi Kuo tarafından desteklendi.

Ancak geçmiş raporlarda hap şeklindeki kameranın akıllı telefona eklenmesiyle ilgili herhangi bir söylentiden söz edilmedi. Bu sefer, Macrumors , bu özelliğin yakında iPhone 14 Pro’ya dahil edilebileceğine dair bir sızıntı tespit etti.

Söylenti, kesmenin üst ekranda yer alacağını ekledi. Bu, önceki sızıntılara göre artık bir delgeç kesmesinin olmayacağı anlamına geliyor.

Öte yandan Ross Young’ın daha önce ekranın altında hareket ettiğini ima ettiği Face ID donanımı bu sefer ortaya çıkabilir.

Doğru tahminleriyle tanınan sektör uzmanı, iPad mini’nin ana sayfa düğmesini kaldıracağını tahmin etti. Gadget’a 8,3 inçlik bir ekran dahil etme olasılığı hakkındaki ifadesini doğru bir şekilde verdi.

Face ID’yi çevreleyen söylentilerle ilgili olarak, Apple analisti Dylan (@dylandkt), delgeç kamerayla ilgili bilgilerin yaklaşan iPhone sürümleri için ortaya çıktığını doğruladı.

Geliştirici, Face ID donanımının ekranın altına yerleştirileceğini ekledi. Ayrıca, olası değişikliğin sensörlerinin işlevselliği üzerinde olumsuz bir etkisi olmayacaktır.

 

Kaynakça

  1. Vbet Tr. “Vbet Giriş”. Erişim 12 Mayıs 2022. https://vbet.girisadresi.biz/