Borsada Teknik Analiz ve Çanak Formasyonu

tarafından
84
Borsada Teknik Analiz ve Çanak Formasyonu

Borsada yatırım yapan biriyseniz ve teknik analizle ilgileniyorsanız birçok formasyon adı duymuş olmalısınız. Bu formasyonlardan en ünlülerinden biri ise hiç kuşku yok ki Çanak Formasyonudur.

Çanak Formasyonu

Para kazanmak isteyenler son dönemlerde farklı yatırım araçlarıyla ilgi göstermeye başladı. Altın, döviz gibi geleneksel yatırım araçlarının yanı sıra kripto paralar ve borsalar da birçok insan tarafından yatırım yapma amaçlı yakın takibe alındı.

Elbette ki bu yatırımların kazanç olasılıkları olduğu kadar risk faktörlerini de göz önünde bulundurmak gerekiyor. Bunun için de en azından temel düzeyde teknik analiz bilmek önemli bir hale gelmiş durumda.

Çanak formasyonu ya da kulp formasyonu olarak adlandırılan formasyonda adını en sık duyacağınız formasyonlar arasında yer alır. Sıklıkla fiyatlarda gerçekleşen düşüşler ve ardından eski yüksek fiyatlara dönüşler olduğunda bu formasyondan bahsedilir.

Ayı ve boğa sezonlarının artık hepimiz gündeminde olduğu şu günlerde teknik konuda yetersiz kalmak hedeflerimizden uzaklaşmamıza neden olabilir. Her konuda olduğu gibi borsa konusunda da öğrenmenin ve kendinizi geliştirmenin sınırı yoktur. Bu ve benzeri terimlere aşina olmak gün geçtikçe daha büyük önem kazanmaktadır.

Finansal Bilgiler

Finansal konularda gündemi yakından takip etmek ve haberlere ilk ulaşan isim olmak önemlidir. Doğru bilgiyi güvenilir bir kaynaktan almak ilerde yapılacak hamlelerin selameti açısından kıymetlidir.

https://www.bugunkacpara.com/ güvenilir ve güncel bir kaynaktır.