CES 2022, COVID endişeleri nedeniyle bir gün erken kapanacak

tarafından
139
CES 2022, COVID endişeleri nedeniyle bir gün erken kapanacak

Tüketici Teknolojileri Derneği bugün yaptığı açıklamada, CES’in Las Vegas’taki 2022 teknoloji konferansının son gününü bıraktığını ve gösterinin 7 Ocak’ta sona ereceğini duyurdu. COVID-19 teşhisindeki artış karşısında “ek bir güvenlik önlemi”.

Son iki hafta içinde, BMW, Intel, AMD, GM, Google, T-Mobile, Amazon, Microsoft ve daha önce Facebook olarak bilinen şirket dahil olmak üzere bir dizi büyük şirket konferanstaki fiziksel varlıklarını bıraktı. Her yıl tipik olarak 10.000’den fazla insanı çeken, dünyanın en büyük teknoloji konferansıdır.

CTA’NIN BAŞKANI VE CEO’su, GÖSTERİMİN “DEVAM EDECEK VE DEVAM ETMELİ” dedi.
Dün ABD, COVID’de yeni ve korkunç bir rekor kırdı: günlük olarak bildirilen en yüksek enfeksiyon sayısı – önceki gün kırılan rekoru kırdı. Las Vegas, COVID testlerinin yüzde 11’inin pozitif sonuç verdiği Nevada, Clark County’de bulunuyor. Nevada’nın COVID izci, Clark County’yi yüksek hastalık bulaşma alanı olarak işaretliyor.

CTA, e-postayla yaptığı açıklamada, 2.200’den fazla katılımcının CES için şahsen onaylandığını söyledi. CTA’nın başkanı ve CEO’su Gary Shapiro, katılımcıların Las Vegas’a seyahatlerini azalttıkları için gösterinin “devam edeceğini ve devam etmesi gerektiğini” söyledi. Bugünkü duyuruda CTA, son iki hafta içinde 143 şirketin yüz yüze sergilere kaydolduğunu söyledi.

Katılımcıların rozetlerini alabilmeleri için aşı belgesi göstermeleri gerekecektir. CTA ayrıca konferansa girmeden 24 saatten daha kısa bir süre önce COVID-19 için test yapmalarını istedi ve buna yardımcı olmak için ücretsiz hızlı testler verecek. Gösteri için maske gerekli olacak ve uluslararası seyahat edenler gösteri bittikten sonra ücretsiz bir PCR testi alacaklar.