Facebook, Instagram 3D reklamlar alacak

tarafından
275
Facebook, Instagram 3D reklamlar alacak

Meta Platforms Inc, bir e-ticaret teknolojisi firması ile yeni bir ortaklık yoluyla markaların Facebook ve Instagram’da üç boyutlu reklamlar yayınlamasını kolaylaştıracak . VNTANA Perşembe günü bir basın açıklamasında, VNTANA ile entegrasyonun markaların ürünlerinin 3D modellerini sosyal medya platformlarına yüklemelerine ve bunları kolayca reklamlara dönüştürmelerine olanak tanıyacağını söyledi.

VNTANA İcra Kurulu Başkanı Ashley Crowder, kulaklıklar gibi farklı cihazlar aracılığıyla erişilebilen fütüristik bir sanal dünyalar koleksiyonu fikrine atıfta bulunarak, bu hareketin meta veri tabanında reklamcılık için bir basamak olduğunu söyledi.

Meta geleceğini, gerçekleşmesinin on yıl kadar sürebileceğini söylediği meta evrenin inşasına katkıda bulunmaya adadı.

Bu arada güzellik, moda ve mobilya sektörlerindeki markalar, ürünlerinin 2D’den 3D temsillerine geçmek için çalışıyor.

Crowder, “Metaverse temelde uzamsal internettir” dedi. “Ürünlerinizin doğru 3D modellerine sahip olmakla başlayan bir olasılıklar dünyasıdır.”

Masaüstünde veya telefonunda gezinirken 3D reklam gören Facebook ve Instagram kullanıcıları, örneğin bir el çantası görüntüsüyle etkileşime girebilir ve öğeyi her açıdan görmek için hareket ettirebilir.

Meta’nın Reality Labs birimindeki artırılmış gerçeklik ortaklıkları direktörü Chris Barbour, “Bu, bir bakıma, AR gözlükleri gibi gelecekteki cihazlarda neler bekleyebileceğinize dair bir fikir veriyor” dedi.

VNTANA’nın Meta ile entegrasyonundan önce, reklamverenlerin 3D dosyalarını Meta’nın reklam sistemleriyle uyumlu olacak şekilde yeniden biçimlendirmeleri gerekir. Crowder, markaların artık 3D görüntülerle çalışma konusunda teknik uzmanlığa gerek duymadan dosyaları kolayca yüklemek ve reklamlara dönüştürmek için VNTANA’yı kullanabileceğini söyledi.