Google Chrome’dan, Microsoft Edge Tarzı Yan Panel

tarafından
370
Google Chrome’dan, Microsoft Edge Tarzı Yan Panel

Google, Chrome tarayıcı için Microsoft Edge tarzı yeni bir yan panel sunmaya başladı . İlk olarak Ekim ayında Chrome Canary kanalında görülen yeni özellik, Chrome kararlı sürüm 99’un bir parçasıdır. Bu özelliğe, Chrome tarayıcısının sağ üst köşesinde, profil avatarının yanında bulunan kısayol kullanılarak erişilebilir. Benzer bir özellik, Edge tarayıcısında bir süredir mevcuttu. Yeni Chrome yan paneli ne yapar?

Chrome tarayıcısındaki yan panel özelliği, Okuma listesine ve yer imlerine hızlı bir şekilde erişmenizi sağlar. Yeni kısayola tıkladığınızda, Okuma Listesi ve Yer İmleri seçeneğinin bulunduğu iki sekmeli bir panel görebileceksiniz. Panelin tarayıcının sağ tarafında göründüğünü ve tarayıcıyı her zamanki gibi kullandığınızda açık kaldığını belirtmekte fayda var. Paneldeki ‘X’ işaretine tıklayarak da yan paneli kapatabilirsiniz.

Son zamanlarda teknoloji devi, Chrome şifre yöneticisine notlar için alan da ekledi. Bu, kayıtlı şifrelere not ekleyebileceğiniz anlamına gelir. Bu özellik, kullanıcı adı ve şifre alanlarının altında basit bir ‘Not’ alanı olarak görülebilir.
Bu seçenek, mevcut bir parolayı düzenlediğinizde veya ilk kez eklediğinizde görülebilir. Bir kullanıcı tarafından zaten eklenmiş olan bir hesaba bağlam vermenize yardımcı olacaktır. Not bölümünde, hesabın ayrıntılarını hatırlamanıza yardımcı olabilecek güvenlik soruları, küçük bilgiler olabilir.