Faslı Bakıcılar Çocuklarımızın Hangi Yeteneklerini Geliştiriyor?

tarafından
69
Faslı Bakıcılar Çocuklarımızın Hangi Yeteneklerini Geliştiriyor?

Ülkemizde son dönemlerde aileler yerli bakıcıların yanında yabancı bakıcılarla da bebek/çocuk bakımı konusunda iş birliği yapmak istemektedir. Bu tarz yabancı bakıcı arayışına cevap verecek pek çok milletten bakıcı adayı bulunmaktadır.

Özellikle İstanbul’da biz hep Filipinli ve Özbek bakıcıların namını duysak da Faslı bakıcılar İstanbul merkez olmak üzere başka büyükşehirlerde de bu ihtiyacımızı karşılayabilecek niteliktedirler. Afrika kıtasının kuzey kısmından ülkemize gelen bu kişiler, kısa sürede kültürümüze ayak uydurup bebek/çocuk bakımı konusunda ailelere yardımcı olmaktadırlar.

Bakıcı Olarak Neden Faslı Bakıcılar Tercih Edilmelidir?

Faslı bakıcıların çokça tercih edilmesinin birçok sebebi vardır. İşte o sebeplerden bazıları…

  • Türk kültürüne uyum sağlamak konusunda zorluk çekmezler.
  • Ülkede konuşulan resmî dil Arapçadır. Bu sebeple bu dili çok iyi konuşurlar. Bunun yanında ülkenin pek çok yerinde Fransızca da konuşulduğu için yine bu dili de ana dilleri kadar iyi bilirler.
  • Güler yüzlü, kibar, sabırlı ve uyumlulardır.
  • Öğrenmeye açık oldukları için eksik oldukları konularda kendilerini geliştirmeye meyillidirler.
  • Sadece gündüz çalışmak isteyenleri olsa da genelde yatılı olarak aileye destek olurlar.

Bu sebeplerden bazısı ya da çoğu aklınıza yatar da Faslı bir bakıcıyla çalışmaya karar verirseniz bu bakıcı çocuğunuza ne kazandıracak, onun hangi özelliklerini geliştirmeye yardımcı olacak? Şimdi gelin size bu soruların cevabını verelim…

Çocuğun dil gelişimine faydalı olurlar: Ana dilleri Arapça başta olmak üzere Fransızcayı hatta bazıları İngilizceyi de çok iyi konuştukları için çocuğunuzun çok dilli olmalarına fayda sağlarlar.

Çocuğunuza öz disiplin kazandırırlar: İster yatılı olarak kalsınlar ister sadece gündüz gelsinler hatta oyun ablası olarak bile evde bulunsalar disiplinli ve kuralcı yapıları gereği çocuğun kendi öz disiplinini kazanmaları için tutarlı davranırlar.

Çocuğunuzun zihinsel gelişimi için çabalarlar: Referanslı olan Faslı bakıcı ya da Faslı oyun ablası İstanbul gibi bir şehirde öncesinde de bu işle meşgul olduğu için bir çocuğun zihinsel gelişim için çocuğun istek ve ihtiyaçlarına cevap verecek niteliktedir.

Çocuğun bir müzik aleti çalmasına yardımcı olabilirler: Özellikle kendisi bir müzik aleti çalan ve müzik kulağı iyi olan Faslı bakıcılar ilgilendikleri çocukların da bu konuya ilgili olup olmadığını anlayarak çocuğu bu alana yönlendirebilir.

Çocuğun sosyal ve kültürel gelişimine katkı sağlarlar: Türk kültürüne uyum sağlamalarına rağmen kendi kültürlerine de sahip çıkan Faslı bakıcı ve oyun ablaları aynı zamanda Fransız kültürüne de yakındırlar. Çocukların bu yönde gelişmelerine de yardımcı olurlar. Çocukların ülkemiz kültürünün yanında farklı kültürlerle de tanışmalarına vesile olurlar.

Faslı bakıcılar ya da oyun ablaları son dönemde özellikle İstanbul’da aileler tarafından tercih edilmektedir. Çocukların yanındaki refakatçi İstanbul gibi bir şehirde kendini yetiştirdiyse çocuklara hem zihinsel hem fiziksel hem de sosyal olarak gelişim konusunda yardımcı olurlar. Siz de çocuğunuzun gelişiminde Faslı bakıcılarla iş birliği yapmak isterseniz Damla Danışmanlık’ın kapısını çalabilirsiniz. 20 yıllık tecrübemizle siz değerli ailelerimizin yanındayız.