Filipinli Bakıcıların Fiyatının Yüksek Olmasının Sebepleri

tarafından
60
Filipinli Bakıcıların Fiyatının Yüksek Olmasının Sebepleri

Filipinli bakıcılar karakter gereği disiplinli, özgüvenli, sorumluluk sahibi , sıcakkanlı olduğundan işlerini hakkıyla yerine getirirler. Çocukların fiziksel ihtiyaçlarına destek olmanın yanında zihinsel olarak da gelişimine örneğin yeni bir dil öğreterek katkıda bulunmaları ne kadar kaliteli bir şekilde işlerini yaptıklarını gösterir ve bunu sonucunda fiyatları bir tık yüksek olmak durumunda kalıyor.

Fiyatlarının Yüksek olmasının sebeplerinden, Filipinlilerin dil öğretebilme avantajının olması günümüzde çok dikkat çekmekte ve ailelerin yoğun talebinden dolayı bunu ekonomik ve stratejik olarak fırsata dönüştürmek gayet normaldir. Aynı zamanda aileler bakıcıların kendi temizliğine de önem vermesini isterler Filipinli dadılar da tabi ki gerektiği kadar titiz davranıyorlar. 

Çocuk bakımı  hakkında eğitim almaları sayesinde disiplin ve şefkat dengesini kurabiliyorlar ve bu da ailelerin dikkatini çekiyor. Aynı zamanda enerjik ve dinamik bir yapıya sahip olmaları, kendilerini bütünüyle işlerine adamları, dürüst ve güvenilir bir Kişiler olmaları, çocuklarla oynamaktan büyük keyif almaları, işlerini severek yapmaları, sorumluluklarının farkında olmaları fiyata paralel olarak yansıyor ve otomatikman fiyatlar yüksek oluyor. Yaşadığınız şehre göre de fiyatlar farklılık gösteriyor tabi ki.

Filipinli bakıcıların işlerini tam anlamıyla yerine getirme bilincinde olmaları beraberinde fiyatlarının da yüksek olmasını getiriyor. Ücret belirlerken kişinin eğitim ve kültür seviyesi göz önünde bulundurularak belirlenmelidir. Eğitim durumu, çalışma saatleri ve şartları, yaptırılmak istenen ekstra işler, iş deneyimleri gibi durumlar ne kadar özenli ve her ayrıntısına kadar düzgün bir şekilde olmasını istiyorsak o kadar yüksek miktar ödemenize sebep olur ve neden yüksek olduğunun sebeplerindendir.

Normal olarak günümüz şartları zaten fazlasıyla pahalı olduğundan ve bir işin hem fiziksel hem de ruhsal bir iş olduğunu unutmamak gerekiyor. Örneğin eğer bakıcı yatılı değilse ve kaldığı evin masrafını da bir şekilde çıkarması geçimini sağlaması açısından şarttır.

Aynı şekilde bakıcı eve ulaşma da ulaşımda, gidip gelmede belirli bir miktar cebinden harcıyor ki kazancını dengelemek için fiyata ister istemez yansıyor. Hal böyleyken hem de nitelikli ve ne yaptığını bilen bir Filipinli bakıcı tercihi beraberinde ücretin yüksek olmasını getiriyor. Filipinli bakıcıların maaşları yapacağı işlere göre de değişiklik gösterir elbette ki.

Filipinli bakıcı maaşları biraz yüksek gibi gözükse de yapacağı işe bakıldığında normal standartlarda olmaktadır. Filipinli bakıcılar için 1 çocuğa bakmak ile 3 çocuğa bakma arasında çok fazla farklar vardır. 1 çocuğa verdiği eğitim, gösterdiği ilgi ve davranış psikolojisi ve sabrı ile 3 çocuğa gösterdiği sabır davranış bambaşkadır.

Çocuğun gelişmesinde verdiği emekler göz önünde bulundurularak maaşları da ona göre fazla olmalıdır. Filipinli bakıcı İstanbul ile filipinli bakıcı arıyorsanız bir göz atmanızda fayda vardır.