Futbol Artık Normale Dönsün!

tarafından
165
Futbol Artık Normale Dönsün!

futbolda-siddet-ve-holiganizmSon günlerdeki futbol terörünün veya  şöyle diyelim insanları bu duruma getiren sözde futbol yöneticilerinin ülkeyi nasıl bir yere sürüklediği belli bugün ölen o fenerbahçeli çocuğun arkadaşı bile kendi takımının yöneticisine kan sıçramıştır demesi bile bu işi futbolu sevenler değil sevmeyenlerin planlamış olduğunu gösterir. Daha geçen yıla kadar hastası olduğum futbolun şu an malesef uzağındayım bunun nedeni ise gerçekten artık futbol değil sahalarda para veya terörün döndüğü içindir.

Futbolun sözde oynanadığı stadlarda büyük klüplerden bahsediyorum taraftarlarda kendilerine sanki saf tutmuşcasına karşı tarafa saldırıyorlar amaç nedir sen onu yendin ve eline ne geçti ? bizde zamanında hatalar yapmış olabiliriz futbol yüzünden ama insan mantıklı düşününce aslında ne kadar saçma sapan şeylere alet olduğunu görebiliyor bu durum sağ-sol kavgalarının saf tutmaların yeni jenerasyon hali gibi oldu biraz başta futbol yöneticileri,medya,spor programları insanları sürekli kışkırtmakta ve acımasız bir hale dönüştürmektedir.

Dinimizin artık önemi kalmadığını benimsemişlerdir. İnsanları sırf bir zevk uğruna öldürünce cahiliye döneminden ne farkımız kaldı bizim illa bir çobanmı gerekiyor herkes asabi herkes sinirli ne oluyoruz arkadaşlar napıyor bu türk milleti ortalık küfür kıyamet kardeş kardeşe bunları yapmak teröristle çatışmaktan ne farkı kalıyor ? Irkçılık, kavga, adam öldürme, gasp bunların hepsi futbolla beraber hayatımıza giren şeyler şu holiganlık illeti sizi ilk başta cesarete sonra ise pişmanlığa sürüklüyor.

Benim keyif alarak izlediğim maçlar anadolu kulüplerimizin maçları oralardada bu şempanze kılıklı sözde holigan ona buna küfür sallayan kişiler yavaş yavaş ortaya çıkmaya başladılar. Lütfen bırakında ben ailemle kardeşimle küfürsüz destekli ve medeni bir şekilde maçımızı izleyelim süperligden gerçekten artık gına geldi maçı açmaya korkar oldum şimdi küfür edeceklerde ailemin yanında küçük duruma düşeceğim diye lütfen biraz daha duyarlı olalım hangi takımı tutuyorsak tutalım maçları bir amaç gibi değil zevk için izleyelim yensekte yenilsekte tebrik etmeyi bilelim ama bu söylediklerim türkiyede futbol yasağı olunca gerçekleşecekmiş gibi duruyor sadece…