Opencart SSL Problemi (css/javascript) Çalışmıyor!

tarafından
719
Opencart SSL Problemi (css/javascript) Çalışmıyor!

Opencart kullanıcılarının özellikle isimtescilden alınmış ise birçok sorun çıktığını biliyoruz bu büyük sorunlardan sizi kurtarıcam merak etmeyin :), Birkaç arkadaş 250 300 TL gibi rakamlarlar yapabileceklerini söylediler fakat çok ufak bir sorun olduğu için o kadar para vermek istemedim ilk önce eğerki HTTPS ile sitenize girdiğiniz zaman sayfa görüntülenemiyor ise mutlaka hosting sorunudur ve Özellikle DNS gibi yönlendirmelerin hosting sağlayıcısı tarafından muhakkak kontrol edilmesi gerekmektedir.

İkinci problem ise httpsli sayfalarda css ve javascriptin çalışmaması sorunudur bunun üzerine kafayı sıyırmış arkadaşlarım var ama çözücez çözücez :)

Öncelikle Opencart sistemimizin kurulu olduğu olduğu yerdeki Index.php dosyasını açıyoruz. 68.Satırdaki HTTP bölümünü HTTPS olarak düzeltiyoruz.

Screenshot_1

Sonra ana dizindeki Config.php dosyasında // HTTPS  yazısının hemen altındaki url’leri https olarak düzeltiyoruz sonra admin/config.php dosyasındada https altındaki url’leri https olarak düzeltiyoruz.

Not:Config.php ayarları tüm internette yazmaktadır ama biriside çıkıp şöyle olunca şunlar düzeliyor dememiştir ona istinaden bu yazıyı yazdım %100 oranında https ve ssl sorununu çözeceksiniz herhangi farklı bir durum söz konusu ise yorum atarak sorabilirsiniz.

Sağlıcakla