İnceleme: BlackBerry X10

tarafından
133
İnceleme: BlackBerry X10

BlackBerry X10 modeli merakla beklenirken telefon hakkında edindiğim bazı ipuçlarını sizlerle paylaşmak istiyorum. Akıllı telefon piyasası gelişen teknoloji ile birlikte markaların rekabetine sahne olmaktadır. Popüler akıllı cep telefonu üreticileri yeni rakipler istemezken ellerindeki modelleri daha da geliştirerek tüketicinin kullanımına sunmaya çalışmaktadır.

BlackBerry X10 gerek farklı tasarımı, gerekse Qwerty fiziksel klavyesi sayesinde akıllı cep telefonu pazarında kendine önemli bir yer edineceğe benziyor. Telefonun teknik özellikleri hakkında pek fazla bilgi bulunmamakla birlikte fiziksel klavyesi olacağı kesin. BlackBerry klavyeli telefonların gördüğü ilgiden hareket eden üretici, klavye ile birlikte dokunmatik ekranı birleştirip daha geniş ekranlı ve tuşlu telefonu bir arada kullanıcının emrine sunmuş olacak. BlackBerry x10 hakkında en çok merak edilen konu işletim sisteminin ne olacağıydı. Android, ios ve windows phone’dan esinlenerek yeni bir işletim sistemi olacağı sızan bilgiler arasındadır. QWERTY fiziksel klavye ise telefona bambaşka bir hava katarak kullanım kolaylığını birlikte sunacak gibi görünmektedir. BlackBerry X10 ile ilgili donanımsal ve fiziksel özellikler ile ilgili sızdırılan bilgi neredeyse yok gibi. Sadece ihtimaller üzerinden baktığımızda çok ince bir tasarıma sahip olması ve fiziksel klavyenin kullanıma sunulması büyük bir ihtimal gibi durmaktadır. Ayrıca BlackBerry’den sızdırılan bilgilere ve resimlere baktığımızda bu ihtimalin yüksekliği göze çarpmaktadır. BlackBerry x10 hakkında edinebilen bilgilerin azlığı ve piyasada oluşan beklentiler hesaba katıldığında merakla bekleyen müşterilerin hayal kırıklığına uğraması sanırım kimsenin işine yaramaz.

BlackBerry x10 resimlerine baktığımızda bazı fikirler edinebiliriz. Tuş takımı ve dokunmatik ekranın bir arada sunulacağı sanırım kesin gibi. Ayrıca ince yapıda olduğu, ergonomik olarak ele oturacak biçimde dizayn edildiği gözlerden kaçmamaktadır. BlackBerry tarzını yansıtan tasarımı, siyah rengi ve ince yapısıyla meraklı kullanıcıları BlackBerry x10’u sabırsızlıkla beklemektedir.

Alıntı : www.ucli.net