McDonalds, Plexure adlı mobil girişimin yüzde 9.9 hissesini satın aldı

tarafından
370
McDonalds, Plexure adlı mobil girişimin yüzde 9.9 hissesini satın aldı

Dünyanın en büyük süratli tüketim restoranlar zincirlerinden kabul edilen McDonalds, mühim bir teknoloji girişimi satın alması daha yapmış oldu. Yeni Zelanda merkezli mobil etkileşim platformu Plexure’ın yüzde 9.9’luk hissesinin, McDonalds tarafınca satın alındığı açıklandı.

Plexure’ın yüzde 9.9’luk hisse satın alma karşılığında 3.6 milyon dolar ödeyen McDonalds, daha ilkin de girişimin müşterileri içinde yer alıyordu. Plexure’ın öteki müşterileri içinde 7 Eleven ve IKEA da içeriyor. Hali hazırda pek fazlaca değişik ülkede McDonalds ile beraber çalışan Plexure, müşterilerine hem satın alan bağlılığını artırmayı hem de sadakat vaat eden mobil ürünleriyle biliniyor.

Plexure yardımıyla kullanıcılar, hemen hemen restorana ulaşmadan önce siparişlerini verebiliyor ve hatta ödemelerini de mobil uygulama üstünden gerçekleştirebiliyor. Böylece pek fazlaca satın alan, hem sıra beklemiyor hem de restoran tarafında operasyonel bir sorun olmuyor. Restoran çalışanları hangi müşterinin geleceğini, hangi ürünü iyi mi sipariş ettiğini, ne vakit geleceğini biliyor ve hazırlıklarını da ona bakılırsa yaparak büyük bir kazan – kazan süreci oluşturulmasına katkı sağlanmış oluyor.

Plexure’ın CEO’su Craig Herbison’a bakılırsa, meydana gelen bu hisse satın alması şirketlerinin gelişme planlarına ciddi bir katkı sağlayacak. McDonalds ise müşterisi olduğu girişime, hisse satın alması meydana getirecek kadar güvendiğini böylece göstermiş oldu. Bununla beraber, McDonalds’ın CEO’su Steve Easterbrook da hedeflerinin Plexure’dan aldıkları hizmeti tüm ülke operasyonlarında kullanmak bulunduğunu özetledi.

Hatırlayacağınız suretiyle McDonalds, geçtiğimiz ay da mühim bir satın alma gerçekleştirmiş ve teknoloji şirketi Dynamic Yield’i satın aldığını duyurmuştu. Görünüşe bakılırsa bundan sonrasında geçmişte pek de sık alışık olmadığımız tarzda satın almaları giderek daha çok görmeye devam edeceğiz.

Derhal aşağıdan Plexure’ın bilhassa restoranlara yönelik geliştirdiği ürünün tanıtım videosunu seyredebilirsiniz.