Mitr 7×7 cm Sarı Silindir Mum Sayesinde Stres ve Öfkeden Arınabilirsiniz

tarafından
98
Mitr 7×7 cm Sarı Silindir Mum Sayesinde Stres ve Öfkeden Arınabilirsiniz

Mitr 7×7 cm Sarı Silindir Mum sayesinde stres ve öfkeden arınabilir, kıskançlık ve kin gibi duygularınızı bastırabilirsiniz.

 • Silindir mum 7×7 cm ölçüye sahiptir.
 • Hammadde olarak parafin, fitil olarak pamuk tercih edilmiştir.
 • İs yapmaz ve çevredeki diğer eşyaları kirletmez.
 • Kokusuz bir kullanım deneyimi sunar.
 • Ortalama 10 ile 20 saat arasında yanar.
 • Kullanım tavsiyelerine uyularak yakılmalıdır.
 • Serin ve kuru bir alanda saklanması tavsiye edilir.
 • Yalnızca yetişkinler ve yetişkin gözetiminde olanlar tarafından kullanılmalıdır.

Mitr 7×7 cm Sarı Silindir Mum Nasıl Yapıldı?

Mumlar değişik hammaddeler kullanılarak elde edilebilen ürünlerdir. Bunlar arasında en yaygın şekilde kullanılan parafin, bir petrol türevi olup; is yapmayan ve koku bırakmayan bir kullanıma fırsat vermektedir. Mitr 7×7 cm Sarı Silindir Mum parafin kaynaklı olduğundan katı parafinle imal edilir.

Ürünün imal edilme süreci; parafinin benmari usulüyle yakılması, eriyen tabakanın soğumak üzere kalıba dökülmesi ve renklendirilmesi aşamalarından oluşur. Soğuma süreci ortalama bir gün sürerken, renklendirme işlemi için boya kazanı kullanılmaktadır. Yapım aşamaları sırasında koruyucu ekipman kullanmak, çevre temizliği ve sağlık açısından son derece önemlidir.

Mum Nedir?

Eskiye göre tasarımı ve hammaddesi oldukça değişen mumlar, basit birer aydınlanma aracıdır. İlk kullanımının 5000 yıl öncesinde olduğu düşünülen bu ürünler, günümüzde de çeşitli amaçlarla kullanılmaktadır. Ticari amaçla üretilen mumların içeriği; parafin, stearik asit ve az miktarda da balmumu içermektedir. Mitr 7×7 cm Sarı Silindir Mum, parafin esas alınarak hazırlanmış bir üründür.

Kokusuz bir materyal olan parafinin doğal yapısı gereğince ürün is yapmayan ve koku bırakmayan bir niteliğe sahiptir. Silindir mum aydınlanmanın dışında; süs eşyası, enerji temizleyici ve meditasyon aracı olarak kullanılabilir. Kullanım sırasında göz önüne alınacak bazı tavsiyeler sayesinde ürünün hem daha uzun hem de daha efektif kullanılabilmesi mümkündür.

Mum Nasıl Kullanılır?

Bulunduğu ortamın havasını hızlı bir biçimde değiştirme gücüne sahip olan mumlar, yalnızca bir çakmak yardımıyla yakılıp kullanılabilirler. Pamuk mum fitili yanmaya başladığı anda ışık ve ısı yayarak parafin tabakayı eritmeye başlar. Erime esnasında fitil dibinde gittikçe derinleşen bir çukur oluşur, çukur derinleştikçe gömülü fitil uzamaya başlar. Süreç bu şekilde ortalama 10 – 20 saat arsında devam eder. Söz konusu sürenin uzaması için bazı detaylara dikkat edilmelidir:

 • Mum fitilin boyu yarım santimetreyi aşmamalıdır.
 • Mumun tek seferlik kullanım süresi 2 – 3 saati geçmemelidir.
 • Söndürme sırasında üfleme yerine bir söndürücü tercih edilmelidir.
 • Kullanımın ardından mum, serin ve kuru bir alanda muhafaza edilmelidir.
 • Mum alevinin savrulmaması için ürün cereyandan korunmalıdır.

Mum Kullanırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Silindir mum yakılacak alan; aktif hava akımı, cereyan, çocuk ve evcil hayvanlardan uzakta ve korunaklı olmalıdır. Ürünün üzerinde bulunduğu alan ısıya dayanıklı özellikte olmalı ve olabildiğince sabit tutulmalıdır. Birden fazla mum yakılacaksa, iki mum arasına 10 cm, tutuşabilir nesnelerle mum arasınaysa en az bir metre ara konulmalıdır.

Mumun yanıcı niteliği göz önüne alınarak ürün tek başına bırakılmamalı ve daima gözetim altında tutulmalıdır. Gerekli durumlarda şamdan ve mum altlığı kullanılmalı, yanan mum elde taşınmamalı ve ürün alevine çıplak elle dokunulmamalıdır.

Mitr’in çok satılan ürünü olan mumların haricinde tütsü çeşitleri, buhurdanlık çeşitleri ve doğal taş çeşitleri kategorisini incelemeyi unutmayın.