Neden Okulda Sivil Giysi?

tarafından
234
Neden Okulda Sivil Giysi?

Okulların açılmaya başlamasıyla beraber birçok öğrencide yavaş yavaş okul hazırlıklarını yapmaya başladılar. Bildiğiniz gibi yapılan değişiklikler sonrasında artık Okulda Sivil Kıyafet belli kurallar çerçevesinde serbest hale getirildi. Giysilerin serbest hale getirilmesinin ardından da artık birçok kişi günlük hayatta giydiği giysiler ile çok rahat bir şekilde okula gidebilmektedirler.

Okullarda sivil kıyafet giyilmeye karar verilmesinde birçok şey etkili olmuştur. Öğrencilerin daha rahat kıyafet giymek istemesi, Avrupa standartlarının yakalanmaya çalışılması gibi birçok sebep bunda etkili olmuştur. Okulda Sivil Giysi konusuna birçok kişi katılırken birçok kişide bu konuda olumsuz bir görüş bildirmiştir.

sivil

Sivil giysiye karşı çıkanların en çok karşı çıktıkları
konuların başında ise maddi durumu iyi olmayan öğrencilerin mağdur olması konusu olmuştur. Bu nedenle birçok öğrenci ve aile bu uygulamaya karşı çıkmıştır. Ayrıca sivil kıyafet yüzünden öğrenciler kendilerine ait tarz oluşturmaya çalışmaktadırlar. Tüm bunların sonucu olarak da okullardaki başarı giderek düşmeye başlamıştır.

2013-2014 yılı için uygulamaya giren bu uygulama sayesinde artık öğrenciler okullarına sivil kıyafetleri ile gidebilecekler. Ancak bunun için okulunuzun sizlere bu konu hakkında bilgi ve izin vermesi gerekmektedir.

Okulunuza sivil giysi ile giderken yine dikkat etmeniz gereken kurallar vardır. Açık giyinmemeli, dar ve vücut hatlarını belli eden giysilerden uzak durmalısınız. Sizde bu ve daha benzer onlarca kurala dikkat ederek okunuza sivil kıyafetini ile gidebilirsiniz.