Genel

Neden Okulda Sivil Giysi?

Okulların açılmaya başlamasıyla beraber birçok öğrencide yavaş yavaş okul hazırlıklarını yapmaya başladılar. Bildiğiniz gibi yapılan değişiklikler sonrasında artık Okulda Sivil Kıyafet belli kurallar çerçevesinde serbest hale getirildi. Giysilerin serbest hale getirilmesinin ardından da artık birçok kişi günlük hayatta giydiği giysiler ile çok rahat bir şekilde okula gidebilmektedirler.

Okullarda sivil kıyafet giyilmeye karar verilmesinde birçok şey etkili olmuştur. Öğrencilerin daha rahat kıyafet giymek istemesi, Avrupa standartlarının yakalanmaya çalışılması gibi birçok sebep bunda etkili olmuştur. Okulda Sivil Giysi konusuna birçok kişi katılırken birçok kişide bu konuda olumsuz bir görüş bildirmiştir.

sivil

Sivil giysiye karşı çıkanların en çok karşı çıktıkları
konuların başında ise maddi durumu iyi olmayan öğrencilerin mağdur olması konusu olmuştur. Bu nedenle birçok öğrenci ve aile bu uygulamaya karşı çıkmıştır. Ayrıca sivil kıyafet yüzünden öğrenciler kendilerine ait tarz oluşturmaya çalışmaktadırlar. Tüm bunların sonucu olarak da okullardaki başarı giderek düşmeye başlamıştır.

2013-2014 yılı için uygulamaya giren bu uygulama sayesinde artık öğrenciler okullarına sivil kıyafetleri ile gidebilecekler. Ancak bunun için okulunuzun sizlere bu konu hakkında bilgi ve izin vermesi gerekmektedir.

Okulunuza sivil giysi ile giderken yine dikkat etmeniz gereken kurallar vardır. Açık giyinmemeli, dar ve vücut hatlarını belli eden giysilerden uzak durmalısınız. Sizde bu ve daha benzer onlarca kurala dikkat ederek okunuza sivil kıyafetini ile gidebilirsiniz.

Comments (15)

 1. Serbest kıyafet olayını hiç sevmedim baştan beri. parası olan iyi giyinecek hergün ayrı kıyafet vs olmayan ise farklı. eski tek tip daha iyidi

 2. Bence İyi Oldu

  • iyide hocam gelir düzeyinin herkesin aynı olması gerekiyor bence bunun olması için

 3. ankette ben sivil yaptım olmadı okul kıyafeti kazandı :((((

 4. Gerçekten olmayacak şeydi bence.Türkiye için

 5. Bence bu kalkmalı fakir biri vardır giyecek kıyafeti yoktur. Veya biri çıkıp girdimi o hırsız olduğunu nerden bilecekler bence kalkmalı ?

  • evet bu şekilde yaklaşman mantıklı yakın zamanda bu uygulamaya geçen okullara denetim getirilmeli.

 6. Kesinlikle olmaması gereken bir olaydı. Bizim okulda yapılmış bizden habersiz anket :) resmi kıyafetler kazanmış.

 7. Resmi daha iyi çünkü neden düşünemiyorlar anlamıyorum çocuklar dersi anlamıyor birbirini süzmekten çocuğun maddi durumu zayıf çocuk arkadaşlarının yanında eziliyor okula gitmek istemiyor dünyada yapılan en saçma şeylerden biri bence bu sivil giysi olayı…

 8. Herkes eşit değil bence çok saçma bir uygulama.

 9. Çok Bilgilendirici Bir Yazı Olmuş Eline Sağlık Yunus Emre KOÇ Hocam

Comments are closed.