B2b, xml Entegrasyon Nedir Nasıl Yapılır?

tarafından
501
B2b, xml Entegrasyon Nedir Nasıl Yapılır?

İnternet kullanımının yaygınlaşmaya başlamasından sonra birçok firmada daha hızlı bir şekilde gelişebilmek için internet ortamına katılmaya başladı. Sitelerin internet ortamına katılarak ürün satmalarıyla beraber artık siteler daha çok müşteriye daha kolay bir şekilde ulaşabilmekte ve ürünlerini daha kolay bir şekilde satabilmektedirler.

Ancak bazı siteler ürünlerini satarken diğer firmalardan yardım alırlar ve diğer sitelerin ürün bilgilerini belli bir kâr payı karşılığında kullanırlar. İşte buna xml Entegrasyon denilmektedir. Bu sayede siteler depolama masrafları ya da başka hiçbir şey yapmadan kendi sitelerinden çok rahat bir şekilde ürün satabilmektedirler. Bu sayede ne depolama masraflarınız olacak ne de mağaza masraflarınız olacaktır. Sadece sizden sipariş edilen ürünleri tedarikçi firmadan temin etmeniz yeterli olacaktır.

banner1

Ürün satarken kullandığınız firma ne kadar kaliteliyse, ürünlerin detay ve fotoğraflarını ne kadar başarılı bir şekilde kaydediyorsa ve ürünleri ne kadar hızlı bir şekilde tedarik ediyorsa bu durumda sizin de siteniz o kadar başarılı olacaktır. Ancak xml kodlarını kullandığınız site bunlara dikkat etmiyorsa bu durumda sizde aradığınızı bulamazsınız. İşte bu yüzden aracı olarak kullanacağınız firmayı çok iyi seçmelisiniz.

Nasıl yapıldığına gelecek olursak birkaç yöntemi var tabikide hazır bir sistem kullanıyorsanız bunun hali hazırda bir B2b veya Xml entegrasyon modülü mevcuttur kendi ip’nizi xml alacağınız firmaya iletiyorsunuz o firma sizin ip’nizi kendi sunucusuna tanımlayarak tekrar size bildirimde buluyor sizde hali hazırda olan xml veya b2b entegrasyon modülüne ip numarasını giriyor seçeneklerden “tüm ürünler fiyatlar ve resimler dahil” seçeneğini seçtiğinizde otomatik olarak ürünleriniz kategorileri bile ekli olarak geliyor.

Çektikten sonra işimiz bitiyormu tabiki hayır! hergün fiyat güncellemesini yine xml modülünden ipyi yazarak seçeneklerden “Fiyatları ve Stokları güncelle” seçeneğini seçerek kontrol ettiriyorsunuz bunu yapmazsanız indirime giren bir ürün sizde pahalı olacağı için tercih edilmezsiniz satış yapamazsınız sürekli takip halinde olmalısınız düzgün çalışmayan bir modül size sıkıntı çıkarır hatta zarar ettirir güvenilir kişilere yazdırın veya satın alın iyi satışlar