Okullar Açıldı İlkokullulara Tavsiyeler

tarafından
135
Okullar Açıldı İlkokullulara Tavsiyeler

Pazartesi ile birlikte ders zilleri de çaldı ve öğrenciler sıralardaki yerini aldı! İlkokula yeni başlayan öğrenciler daha bir heyecanlı ancak birçoğu da hala okul konusunda isteksiz ve derslere katılım göstermek onlara biraz daha zor geliyor.

Oyun döneminden sonra okulların açılması ve ilk kez yeni arkadaşlar edinmek onları sıkıntıya sokabilir bu süreçte ailelerin desteği çok önemlidir. İlkokul öğrencilerine verilebilecek en önemli tavsiyelerden bir tanesi ise düzenli olarak ödevlerini yapmaları ve sorunsuz bir şekilde arkadaşları ile geçinmeleri olacaktır.

ilkokul_ve_ortaokul_bagimsiz_olacak_h24919

Arkadaşlık ilişkileri bu dönemde oldukça önemlidir ve arkadaş çevresinin gelişimine bağlı olarak sosyal çevre oluşumu da adım adım hızlanır ve aktif dönem başlar.

Orta okula kadar olan bu süreçte öğrenim çok hızlı bir biçimde olacaktır birden okumayı birden yazmayı öğrenecekler bu durum insan beyninin ne kadar mükemmel ve hızlı olduğuna bir kanıt olarak gösterilebilir düzenli verilen ödevler çocukların bu gelişim ve öğrenme evrelerini hızlandırmak için yapılan etkinliklerdir.

El beceri kazanma yazma okuma gibi alışkanlıkları edinme ilkokul ve orta okul dönemlerinde başlar anadolu ve süper lise düzeyinde okulların altında olan diğer liseler’deki durumları biliyorsunuz eğlenmek için gelmiş gençler lise döneminin eğitim hayatınıza kazandırdığı şeyler kısıtlıdır en azından düşük liselerde bu durum anadolu’da değişkenlik gösterebilir fakat istanbul gibi büyük şehirlerde malesef durum bu .

En güzel tavsiye yukarıdada belirttiğim gibi ödev ve dikkat vermektir. Öğretmeninde rolünün elbetteki büyük olduğu bu eğlenceli okul macerasında bütün hocalarıma ve kardeşlerime başarılar dilerim okumak güzeldir hem maddi hemde manevi birikinti sağlar :)