Samsung Esnek Ekranlı Galaxy Q Modelini Mobil Dünya Kongresi’nde Tanıtılabilir!

tarafından
189
Samsung Esnek Ekranlı Galaxy Q Modelini Mobil Dünya Kongresi’nde Tanıtılabilir!

Mobil dünyasındaki Gelişmeler inanılmaz Derece Gelişim gösteriyor. Çok ve degil, geride bıraktığımız yılda 1GB RAM ve HD ekranlar telefonlarda Üst sınırı belirlerken yine 4.8-inc uçbirimi boyutu en Üst sınırda yer alıyor ve kimi kullanıcılardan da eleştiri almaktaydı. (Galaxy Note’u FARKLI BIR kategoride değerlendirmek gerekirse) 2013 yilina geldiğimizde IMKB aradan Gecen Birkaç AYLIK sureçte Full HD ekran, 2GB RAM ve 5-inc Boyut standartlaştırılmalarına belirleyen unsurlar Oldu.

Samsung-Esnek-Amoled-Ekran

Mobil ekran teknolojisinin dünyada meydana Öte yandan. AMOLED ve LCD ekranlar farklı bir boyut getirecek Samsung ekranlarının önderliğinde esnek yapısı sunan, rekabetin kıyasıya devam ediyor. Bir prototip cihaz görücüye CES 2013 etkinliği, Esnek ekran, Samsung yakın zamanda ipuçları esnek bir görüntü aygıtı teşkil verdi.

Geçtiğimiz haftalarda Samsung cephesinde geliştirilen ve Benchmark veritabanında ortaya çıkan GT-B9150 kod numaralı bir cihaz ortaya çıktı. Şimdilerde ise Galaxy Q olarak adlandırılan ve ağırlıklı olarak telefon olduğu iddia edilen cihaz hakkında yeni iddialar da gündeme geldi.

Telefonun dikkat çeken özelliği ise katlanabilen ve esnek bir yapı sunan Çift Super AMOLED Full HD ekrana sahip olmasıdır. Telefon için iddia edilen diğer teknik detaylar ise şu şekilde sıralanıyor:

  • 1920 x 1080 çözünürlük ile çift Super AMOLED HD ekran
  • 1.7 Ghz çift çekirdekli Exynos 5250 işlemci
  • 2GB RAM
  • 8MP arka kamera, 2MP ön kamera
  • 3,500 mAh pil
  • Android 4.2.1 Jelly Bean

Samsung’un esnek ekranlar noktasında son yıllarda kayda değer geliştirmeler sağladığı biliniyor. Ancak süreç hiçbir zaman hacimli üretim aşamasına gelmedi. Fakat GT-B9150’nin esnek yapıda bir ekran sunması durumunda Güney Koreli üreticinin hacimli üretim noktasında da önemli mesafe aldığını gösterecek.