Shadowgun:DeathZone – İnceleme!

tarafından
149
Shadowgun:DeathZone – İnceleme!

shadowgun_dead_zone

Shadowgun İlk çıktığı sıralarda o muhteşem grafiklerini hangi telefonun kaldıracağını merakla beklemiştik fakat gelen güncelleştirmeler ile bu sorun büyük oranla çözülmüşe benziyor. Online oyun olarak mobil telefonlarıma girmeye başlayan Shadowgun serisinin DeathZone oyunu özellikle oynanabilirlik ve grafik bakımından online oyunlara liderlik yapma seviyesinde.

GooglePlay Store’de şu sıralar vitrin oyunu olan bu inanılmaz oyunda bilgisayar oyunlarına taş çıkaracak seviyede grafik mevcut ilerlemeli serisinin yanı sıra çıkardığı bu online oyun ile beğeni kazanmışa benziyor şayet kazanmasa bizce ortada bir haksızlık oluyor indirip oynayınca bize hak vereceksiniz.

 

Görsel açıdan zengin karekterleri ve silahları ile kusursuz bir uyumda olan bu oyun barındırdığı map’larlada oyuna keyif katıyor karanlık haritalar üzerinde oynanıyor fakat aydınlık bi çevre mevcut karekterlere gelecek olursak Shadowgun oyunu 10 karakter üzerine kurulmuş istediğinizi seçip oyuna başlıyorsunuz ister Guest olarak istersenizde kayıt olarak dünya sıralamasından yerinizi alabilirsiniz.

Grafiklerin uyumu göze çarparken test ettiğimiz Lg p760 ve Galaxy Note 2 telefonlarından kesinlikle herhangi kasma veya takılma göze çarpmadı akıcı olarak oynanan bu oyunda internet hızınıza bağlı olarak çok iyi destek alamadığınız yerlerde (İnternet Bakımından) ufak lag’lar oluşuyor ama bunu oyunla bir alakası olmadığı görüşündeyiz

Oyunun menüsü ingilizce olarak gelmekte ve girişte bir süre sizi bekletiyor Giriş yaptıktan sonra hareketli bir arkaplan sizlere görsel şölenm yaşatıyor bilimkurgu filmlerinden fırlamış bir oyun gibi duran Shadowgun’nın DeathZone serisi bünyesinde barındırdığı serverlar ile Hemde sizin kendinizin oluşturup server’lar ile hem arkadaşlarınızla hemde farklı kişilerle ölüm kalım savaşları yapabilirsiniz.

1350076540_unnamed1

Ayarlar menüsü oldukça geniş olan bu oyunda ekrandan tutun oyun hassaslığına kadar birçok ayarı yapmanız mevcut ses kontrol, oyun içi chat ayarları, kontrol araçlarına kadar kendinizin özelleştirdiği ayarlar ile oyunu kişiselleştirmeniz mümkün.

Equip menüsünden Shop kısmından aldığınız ekipmanları, silahları, bombaları, kıyafetleri ve zırhları üzerinize giyebiliyorsunuz oyunun 2 modu mevcut onlardan bir tanesi “Quick Match” Hızlı maç sizi herhangi bir servera çatışmanız için rastgele atıyor ve tanımadığınız kişiler ile karşılıklı savaş yapma imkanı sağlıyor.

Bir diğer mod’u ise “Play with Friends” Bu modda ise kendinizin kurduğu bir server ile arkadaşlarınızın o server’a bağlanıp beraber çatışma  yapmanızı sağlıyor bizim tavsiyemiz bu çünkü kendi aramızda oynadığımızda bir bilgisayar tadı veriyor ve warrock oyununu bilenler onu anımsayacaktır.

Ranking bölümünde ise dünya çapındaki oyuncuların puanları mevcut ve sıralamaya sizinde girebilmeniz için oyuna guest olarak değil kayıtlı oyuncu olarak giriş yapmanız gerekiyor  friends menüsüde bulunan bu oyunda bağlı olan arkadaşlarınızı görebilirsiniz. Sağ üst köşede ise Logout seçeneği bulunuyor ve bir hesabınızda diğerine geçmek için bunu kullanabilirsiniz.

Yeri Gelmişken şunuda belirteli Quick match modunda iki ayrı bölüm daha bulunuyor. Bu Bölümler  “ Deathmatch” ve “Zone Control” Ölüm maçı takım halinde olmayıp herkesin kendi adına çatışdığı bölümdür yani tabiri caizse tek tabanca diğer bölüm ise Zone control bu bölümde ise takım halinde oynayıp alanınızı karşı tarafa kaptırmamak için savaşıyorsunuz takım halinde olanını öneririz çünkü inanılmaz oyuncular bulunuyor ve bir süre oynamanız gerekebilir bu duruma karşı koymak için çünkü Doğduğunuzda vurulma tehlikeniz var ilk 1,5 saniye kurşun geçirmez olduğunuz bu oyunun gerek grafik gerek silahlar gerekse sesler bakımından 10 üzerinden 8,5  almasını sağlıyor GooglePlay’de 108 Mb’lık bir dosya ile birlikte indirebilirsiniz fakat oyun indikten sonra kendi sunucusundan 25mb’lık bir dosya daha indiriyor.

1 Milyonu aşkın indirme sayısı ile müthiş bir rekoru elinde bulunduran bu oyunu denemenizi tavsiye ediyoruz en güzel yanı ücretsiz olarak indirilmesi olabilir.

İyi Yönleri :

–          Server Kurabilmeniz

–          Takım içi sohbet

–          Çeşitli silahlar

–          Farklı karakterlere sahip olma

Kötü Yönleri :

–          İnternet bağlantınız kötü ise oyun içi laglar.