Telefonunuzu Kısa Sürede Şarj Etmenizi Sağlayacak Yöntemler

tarafından
124
Telefonunuzu Kısa Sürede Şarj Etmenizi Sağlayacak Yöntemler

Her geçen gün akıllı telefon furyası katlanarak devam ediyor ama bu durum bizi birazda panik durumuna sokuyor çünkü bu kahrolası aletlerin sürekli şarjı bitiyor! duvar diplerinden ayrılmaz olduk tanımadığımız insanlarla şarj aleti yüzünden yüz göz olduk bu durum nereye kadar devam edecek ve bu durumdan bi nebze kurtulmanızı nasıl sağlarız ondan bahsedeceğiz bugün biliyoruzki en yüksek batarya kapasitesi şu an için 4000 mAh civarında mesela benim telefonum Samsung Note 4 3300 mAh bataryaya sahip ve beni üzmeyen bir cihaz özellikle şarjının 1 gün boyunca gitmesi beni tatmin ediyor ama tabiki bana bu performansı verirken bende bazı şeylere dikkat ediyorum iş bunları aşağı doğru sıralayacağım dikkatlice uygularsanız şarjınızın size daha çok itaat edeceğini zaten gözünüzle göreceksiniz.

 

Yüksek Güçte Usb Adaptörler Kullanın

leaving-your-phone-charging

standart olarak telefonunuzun yanında gelen güç kablosu demektir yani senin telefonunun kablosu arkadaşın telefonunu şarj etmez arkadaş etsede çabuk biter bunu ilk önce pekiştirelim örnek vermek gerekirse iphone telefonların genel olarak kabul görmüş standart iletim oranı 1amp’dir ama mesela ipad şarjları 2.1amp’dir yani daha hızlı aktarım oranı ve bataryaya zarar vermeyen şarj demektir hemen dolar çabuk bitmek okey!

 

Her Zaman Duvar Prizinden Şarj

eeee

Bana burda şimdi powerbankları övmeyi bi bırakın önce şarj dediğin prizden olur arkadaş! bunu ben demiyorum bizzat akıllı telefon üreticileri söylüyor orjinal şarj aletiniz ile prizden yani güçlü akımdan şarj yaptığınızda hem daha hızlı hemde daha uzun süren bir şarj elde etmiş olacağız bu durum anlatmış olduğum gün boyu rahat rahat telefonu kullanmanız için en temel faktördür aslında 1.sıraya koyaydık eyiydi ama uğraşamam 3.başlığa geçiyorum.

 

Hayat Kurtarıcı Powebank’ler

Olixar_enCharge_Power_Bank

Yukarda powerbanka atarlandık ama bu abiler çok işe yarıyor benimde iş yerinde usb kablodan ziyade kullandığım bir alettir powerbankler asus zenpower 10300 mAh kullanıyorum telefonumu 3 kere şarj ediyor gayet güzel hem pratik hemde bir prize ihtiyaç duymadan kolayca şarj edebiliyorsunuz o yüzden günde telefonu aşırı kullanan arkadaşlar mutlaka bir adet edinsinler çok işlerine yarıyor en azından benim için.

 

Telefonunuzu Kapatıp Şarj Edin

5-Myths-About-Phone-Charging-Debunked_800x457

Ne alaka demeyim akıllı telefonlar şarj olurken bile şarj harcıyor o yüzden telefonunuzu kapatarak şarj etmeyi alışkanlık haline getirirseniz bataryanız hep ilk günki aldığınız gibi sağlıklı olur buda doğal olarak size daha fazla şarj demektir ayrıca kapatmak istemiyorsanız uçak moduna da alabilirsiniz buda bir kapatma gibi etki yapmaktadır biliyoruz ki akıllı telefonda en çok şarj harcayan olay şebeke ve wifi ‘dir çünkü dalgalanmalar ve daha kaliteli bağlantı sunmaya çalışan telefonunuz daha fazla güç tüketmektedir yani yükleneni direk olarak harcamaktadır.

 

Ekran Parlaklığını Yaldır Yaldır Yapmayı Bırakın

Windows-Phone-8.1-ekran-parlakligi-ayari

Hem gözüne zarar hem şarjına zarar seçmen kardeşim yapma! şarj konusunu okuyup da hâlâ ekranın parlaklığını en sona dayayan varmı la çıksın bi bişi deniycez. laçkalık bir yana şarjın en büyük düşmanlarından biridir ekran heleki 2k veya 4k full hd bir ekrana sahip telefon kullanıyorsanız bu durum sizi daha çok ilgilendiriyor piksel yoğunluğu arttıkça renklerin cazibesine kanıp gücü daha çok harcamaktadır o yüzden otomatiğe almak en mantıklısı  ama otomatiğinde ayarı var o ayarı orta seviyede tutmanız telefonunuzu uzun süre kullanmanız açısından iyi bir tavsiye olacaktır.