Turkcell’in Yeni 4G’li Akıllı Telefonu T50

tarafından
167
Turkcell’in Yeni 4G’li Akıllı Telefonu T50

Türkcell kendi markasını taşıyan telefonlar silsilesine yepyeni ve çok akıllı bir telefonu daha ekledir. Turkcell T50, Kıbrıs’ta gerçekleşen özel lansmanda tanıtılan 4g özellikli ilk akıllı telefon olma özelliğinide beraberinde getiren T50, Akıllı telefon piyasasında kağışmayı arttıracak bir teknolojiyi daha günlük hayatımıza kazandırmış oldu.

turkcell-t50-turkcell-akilli-bileklif-t-fit-sureyya-ciliv-640x502

T50 5’inç büyüklüğünde bir ekrana sahip ve çözünürlüğü ise 720p,Qualcomm’un 1.2GHz hızında çalışan 4 çekirdekli Snapdragon 400 işlemcisi ile günümüz akıllı telefonlarının ortalama özelliklerini yakalamış durumda, Grafik işlemcisi olarak ise Adreno 305 ile geliyor. Qualcomm’un en güncel modem bloklarından birine sahip MSM8920 SoC üzerinde şekillenen platform sayesinde T50, LTE (150 Mbps),  DC-HSDPA+/Çift taşıyıcı (43.2 Mbps) ve EDGE gibi farklı ağ altyapılarına destek sunabiliyor.

turkcell-t50-turkcell-akilli-telefon1

Android 4.4.2 işletim sistemini kullanan ve Turkcell’in özel arayüzünü taşıyan telefon, ön tarafta 2MP, arkasında ise 13MP çözünürlüğünde kameraya sahip. HDR görüntü kaydı, HD ses gibi teknolojilere de destek veren telefon, 7.8mm olan kalınlığı ve 130 gramlık ağırlığı ile aynı zamanda mobiliteden de taviz vermiyor. 1GB RAM ile donatılan ile gelen Turkcell T50, 16GB dahili depolama kapasitesi ve 2300mAh kapasiteli pile ek olarak, ülkemize özel motiflerle süslenen kapaklarına ek olarak kullanıcısına kendi kapağını(kılıf) yapma şansı da sunacak.

Lansmanda konuşan Süreyya Ciliv ise şunları belirtti;

Turkcell olarak biz, akıllı telefonları lüks değil, insanların hayatını kolaylaştıran, bilgiye ulaştıran birer cep bilgisayarı olarak görüyoruz. Herkesin bu cihazların sunduğu fırsatlardan yararlanabilmesi için ileri teknolojiyi erişebilir fiyata sunmanın önemine inanıyoruz. T serisi cihazlarımız bugüne dek 1,5 milyon kullanıcıya ulaştı. Her 10 kişiden 7’si ilk defa T serisi ile akıllı telefona geçti. Turkcell T40 ile Türkiye’nin ilk yerli akıllı telefonunu üretmiştik, T50 ile bir ilke daha imza atıyoruz: Turkcell T50, Türkiye’nin operatör markası taşıyan ilk 4G’li telefonu. Hem günümüzün 43.2 Mbps’ye varan çift taşıyıcılı internet teknolojisini hem de 150 Mbps’yi bulan geleceğin 4G teknolojisini destekleyen T50 ile bilgiye ve eğlenceye her an her yerden turbo internet hızında erişmek mümkün. Turkcell T50, günümüzün bilgisayarını en uygun fiyata Turkcell’linin cebine taşıyor.
 
Turkcell’in Türkiye’nin teknoloji elçisi olarak bugüne dek yaptığı yatırımlar sayesinde 3G’de dünyanın en iyileri arasına girdiğini vurgulayan Ciliv: “Şimdi sırada 4G var.  4G’de de  dünyadaki gelişmeleri yakından takip ediyor, eş güdümlü olarak  en yeni  teknolojileri  şebekemize uyguluyor ve 4G’ye hazırlanıyoruz. Hem akıllı telefon hem de şebeke tarafında Turkcell olarak öncülük ve yatırım yapmaya devam edeceğiz.
Ülkemizde satışa çıkan T50 Modeli 699TL etiket fiyatı ile raflardaki yerini alacak.