Vivo X5Pro Çıkış Tarihi ve Fiyatı Belli Oldu

tarafından
156
Vivo X5Pro Çıkış Tarihi ve Fiyatı Belli Oldu

Akıllı telefon sektöründe yaşanan rekabet günden güne artıyor. Artık bu sektör, bir zamanlar olduğu gibi sadece Apple ve Samsung’un hegemonyası altında değil. Elbette bu iki teknoloji devi halen pastanın büyük payına sahip ancak HTC, LG, Windows Phone gibi ağır topları bir kenara koyacak olursak, birçok marka da bu pazardan pay alma peşinde. Bunlardan biri de Vivo.

vivo_x5_pro-1
Vivo bugüne kadar çıkardığı orta segment modellerle aslında akıllı telefon kullanıcılarını fazlasıyla memnun etmeyi başardı. Özellikle fiyat performans analizlerinden tatmin edici sonuçlar elde edebilen şirketin en yeni modeli ise X5Pro olacak. Bu sektörü yakından takip edenlerin hatırlayacağı üzere bir süre önce bu telefonla ilgili 32 MP’lik ön kameraya sahip olacağı yönünde haberler çıkmıştı. Bu haberler selfie çılgınlarını oldukça sevindirmiş ve o günden sonra telefonun çıkış tarihi ve fiyatı beklenilmeye başlanmıştı. İşte bugün beklenen haber geldi ancak tam olarak istenildiği gibi değil…
vivo1
Vivo, dün itibariyle X5Pro’nun resmi çıkış tarihini ve fiyatını açıkladı. Buna göre telefon 25 Mayıs’ta raflardaki yerini alacak. 420$ gibi uygun bir fiyattan satışa sunulacak olan telefonun özellikleri de son derece iyi görünüyor.
5.2 inç’lik Full HD Super Amoled ekranını Gorilla Glass ile korumayı tercih eden Vivo, X5Pro’da 1.7GHz hızında 8 çekirdek MediaTek MT6752 işlemci ve 2GB RAM kullanmayı tercih etmiş. 16GB’lık dahili hafızasının yanı sıra 64GB’a kadar microSD kart desteği sunan telefonun arka yüzünde 13MP, ön yüzünde ise 8MP’lik kameralar bulunuyor. Yani ön yüzde 32MP’lik bir kameranın gelmesini umanlar maalesef bunun için yeni modelleri beklemeleri gerekecek.
Son bir not, telefonun Çin dışında diğer ülkelerde satılıp satılmayacağı, eğer satılacaksa bu listede hangi ülkelerin yer alacağı henüz netlik kazanmadı.