WordPress 3.6 (OSCAR) Güncellemesi İndirime Sunuldu!

Yunus Emre KOÇ 6 sene önce

WordPress Yazılımının 3.6 Oscar Sürüm güncellemesi nihayet çıktı ve güncellemeye sunuldu. Genelde yapmış olduğu gibi ana sürümlere Jazz müzisyenlerin ismini verme geleneğini bozmadı, ünlü Jazz piyanist olan Oscar Peterson’ı 3.6 sürümüne vererek yüceltmiş oldu.

Web üzerinde yaklaşık %19’luk bir yere sahip olan wordpress 3.6 sürümü ilede yepyeni özellikler ve temaları kullanıcılarına sundu, Her wordpress kurumunda otomatik olarak gelen Twenty temasının Thirteen sürümündede gerek mobil cihazlarda kullanımı olsun gerekse bilgisayar üzerindeki kullanımı kolaylaştırılmış ve bir kaç efekt ilede temayı göze daha hoş ve kullanımı daha kolay bir hale getirmişler. tek bir kolon haline gelen yeni twenty teması sosyal medya akışını anımsatan bir görüntüye sahip olmuş.

Özellikler HTML 5 Oynatıcının yanı sıra video/ses dosyalarının yazılara daha kolay eklenmesi sağlanmışki bizi youtube bağlı olmaktan kurtaran bir durum söz konusu, Soundcloud müzik depolama platformunun yanısıra, ülkemizde kullanılmayan Spotify ve Rdio servileri içim uyum düzenlemeleri yapılmıştır.

Güncelleme şimdilik ingilizce fakat gün içerisinde türkçe sürümününde yayına sunulacağını belirtelim

Yenilikler arasında şunlar var;

  • Yenilenen tema
  • Geliştirilmiş değişiklik izleme özelliği
  • Yazı kilitleme ve gelişmiş otomatik kayıt seçeneği
  • HTML 5 medya oynatıcısı
  • Kolaylaştırılmış menü düzenleyici

 

Yunus Emre, Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı mezunu hayat içerisinde belirli yönlerde gayret içerisinde hedefleri çok yüksek olduğu için boş zamanı olmayan boş bulduğundada kitap okuyan asosyal bir kişilik ...

Yorumlar

Volkan Akpınar

Bu güne kadar aldığım en iyi güncellemelerden biri oldu gerçekten en büyük ihtiyaç duyduğumuz iki şeyi verdi bize sonunda, ses ve video oynatma özelliği çok güzel oldu.