Akıllı Telefonlar

Apple Ios(ios) Çıktı! İndirin!

Apple, 28 Ocak‘ta kullanımı son bulan 4. beta yerine iOS 6.1‘in GMsürümünü değil de  5. betayı yayınlamıştı. Bu hamlesi ile kullanıcıları oldukça şaşırtan Apple şimdi de iOS 6.1 güncellemesini kullanıma sundu.

Bazı geliştiriciler yayınlanan 5. betanın bir son kullanım tarihi bulundurmadığını farkedip bunun bir final sürümü olabileceğini belirtmişti. Bu gelişmelerin ardından final sürümü beklentisine giren geliştiricileri şaşırtmayan  Apple, yayınladığı 5. betayı bir anda geliştirici sayfasından kaldırarak 6.1 güncellemesinin final sürümünü herkesin kullanımı için yayınladı.

img_09921359399627

6.1 Özellikleri Nelerdir ?

iOS 6.1 güncellemesi ile daha fazla şebeke için LTE desteği verilirken ülkemizde LTE bağlantısı için gerekli altyapı olmadığını belirtelim. Bu güncelleme ile iTunes Match kullanıcıları iCloud’dan müziklerini indirebiliyorlar ve “Reklam Tanıtıcısı” sıfırlamak için ilgili bölüme özel bir buton ekleniyor. Ayrıca iOS 6.1 ile Amerika’da yaşayan kullanıcılar Siri ile sinema bileti alabiliyorlar.

Ayrıca bu güncellemenin uzun zamandır beklenen JailBreak için de iyi bir haber olduğunu belirtelim. pod2g ve planetbeing buldukları açıkların yayınlanan güncellemeden mevcut olduğunu ama üzerinde çalışmaları gereken bazı ufak sorunlar olduğunu ve daha sonra JailBreak‘in yayınlanacağını belirttiler.

Cihazınızı iOS 6.1‘e güncellemek için Ayarlar > Genel > Yazılım Güncelleme bölümüne girip gerekli işlemi yapmanız yeterli.

Comments (4)

  1. yok abi iphone 5 para etmez ben zamanında sıfır aldım kullandım android onun yanında harika fevkalede

  2. ben yazın iphone 5 alacağım allahın izniyle.
    bence stabil,kalite,hız açısından apple ürünlerine kimse su dökemez

  3. Ben 5s Beklemenizi Tavsiye ederim çünkü farklı gelecek ben sırf o ekran dar ve ufak diye tercih etmiyorum kimse ios’a laf edemez harika bir işletim sistemi ama o ekranı büyütünce performans düşer diyemi korkuyorlar onu anlamıyorum 4,5″ veya 4,7″ inc çıksın kuyrukta beklemezsem namerdim :)

Comments are closed.