ASUS FONEPAD 7 İNCELEME

tarafından
158
ASUS FONEPAD 7 İNCELEME

Asus bilindiği üzere dijital dünyanın önde giden markalarından biridir. Bu ünlü şirket geçtiğimiz aylarda 3G özelliği sayesinde telefon olarak ta kullanılabilecek olan ASUS FonePad  7’nin tanıtımını yaptı. Tayvan merkezli şirket Asus FonePad 7 ile mobil telefon sektörüne yeni bir soluk getirmeyi hedefliyor.

ASUS FONEPAD 7 ÖZELLİKLERİ

Asus FonePad 7 içerisinde Intel Atom Z2560 işlemci (1.6 GHz çift çekirdekli) barındırmakta olup, 3G teknolojisini kullanarak telefon özelliği de taşımaktadır.

ASUS FonePad 7 adını ekranının 7 inç olmasından alıyor. 7 inç ekranında bizlere 1280 x 800 çözünürlük sunuyor. IPS ekranı ile yüksek parlaklık ve geniş bir görüş açısı da sunuyor. Asus FonePad 7 340 gram ağırlığına ve 120 x 196.8 x 10.5 mm. boyutlarıyla piyasaya sürülüyor. Plastik bir gövdeye sahip olan tablet tek elle bile çok rahat sarmalanabilip, tablet kontrolü için de diğer el rahatlıkla kullanılabiliyor.

Her ne kadar FonePad 7 3G özelliği sayesinde bir telefon olarak ta kullanılabilecek olsa da aslında telefon olarak kullanması hem kolay değil hem de tableti kulağınıza götürüp konuşmak istediğinizde çok tuhaf duruyor. Ancak bunun dışında kablolu mikrofonlu kulaklık, Bluetooth kulaklık, kablolu mikrofonlu kulaklık veya hoparlör ile rahatlıkla konuşma imkanı sağlıyor.

Asus FonePad 7 işletim sistemi olarak Android 4.2 Jelly Bean kullanıyor ancak bu işletim sisteminde ASUS’a özel çeşitli özelleştirmeler de bulunuyor.