Bilgisayarda Oyuncu Ekipmanı Önerileri

tarafından
245
Bilgisayarda Oyuncu Ekipmanı Önerileri

Oyun dünyası bilgisayarda ve beyin olarak çok farklı bir dünyaya kapı açılıyor. Bu hayata girmek ise gerçekten maliyetli oluyor. Ancak bu dünyada ise ciddi anlamda kazançlar sağlanabilmekte. Bu yazımda size oyuncuların genel olarak kullandığı ekipmanları kısaca açıklamak istiyorum.

1- Razer Blackwıdow Chroma Klavye

2- Ozone Onda Pro Surround Kulaklık

3- Logitech G502 Proteus Core Mouse

İlk önce başlıklar halinde sunmak istedim ve bir daha ki yazımda size bir oyuncu bilgisayarında bulunması gerek bilgisayar sistemini anlatacağım.

1- Razer Blackwıdow Chroma Klavye

Razer dünyaca bilinen oyuncu ekipman markasıdır. Ürettiği bu klavye, 50g basış kuvvetine sahiptir.

Bilmeyenler için bu terimi açmak isterim basış kuvvetinin göstergesi “g” harfi iledir. Yani ne kadar az ise o kadar hafif basmanız gerekir. Klavyenin en güzel özelliği 16.8 milyon özelleştirilebilir renk seçeneğine sahip olması. Anti-Ghosting özelliği sayesinde aynı anda 10 tuşa birden basabiliyorsunuz. Klavye üzerinde bulunan oyunculara özel tuşlar bulunmakta. Bunlar ise M1, M2, M3, M4, M5 ve oyun modu bulunmakta. Ayrıca klavyenin sağ tarafında ayrıca takabileceğiniz USB girişi ve kulaklık, mikrofon girişi bulunmakta.

2- Ozone Onda Pro Surround Kulaklık

Kulaklıklar öncelikle neden bu kadar pahalı diyeceksiniz. Her kulaklığın kendine ait bir özelliği ve ses kalitesi bulunmakta. Oyuncular içinse detaylı bir şekilde ses verecek ve bu kulaklığın içerisinde kendine özel ses kartı bulunmakta. Kulaklığın bassı oldukça iyi. Mikrofon tak çıkar özellikli kafanıza estiği zaman takarsınız, isteseniz de çıkartırsınız.

3- Logitech G502 Proteus Core Mouse

Bizzat oyuncu mouse kullanan biri olarak diğer mouselardan kullanıcılarına sunduğu özellikler bulunmakta. Tasarımsal ve işlevsel olarak tuş kombinasyonları bulunmakta. Logitech G502 Proteus Core oyuncular için ideal bir mouse. Üzerinde 11 adet tuş bulunması ve ele oturan yapısı sayesinde oyuncular için beğenilecek bir mouse.