Halo Infinite | Xbox Boss Üst Düzey Personel Ayrılışlarını Tartışıyor

tarafından
298
Halo Infinite | Xbox Boss Üst Düzey Personel Ayrılışlarını Tartışıyor

Xbox Game Studios patronu Matt Booty, Halo Infinite’in geliştirme ekibindeki kıdemli liderlerde yapılan birçok değişiklik hakkında yorum yaptı ve oyun geliştirme gibi bir alanda cironun doğal olduğunu söyledi. Ayrıca takımdan ayrılan bazı geliştiricilerin Halo Infinite için diğerlerinin istediklerine ters düşen bir vizyona sahip olabileceğini öne sürdü. The New York Times’a konuşan Booty, yaratıcı yönetmen Tim Longo ve yönetici yapımcı Mary Olson’ın yanı sıra FPS’nin eski stüdyo başkanı Chris Lee’nin ayrılışını tartıştı.

Booty, “Liderlerin devri her zaman olacak – bu kaçınılmaz” dedi. Bazen “projenin momentumu bir yöne gidiyor ve o kişinin diğer yöne giden bir vizyonu var” diye ekledi.

Booty’nin yorumu merak uyandırıyor, ancak Halo Infinite için geliştirme sırasında düşünülebilecek farklı bir yön hakkında herhangi bir ayrıntı içermiyor. GameSpot, daha fazla ayrıntı almak için Microsoft’u takip etti.

Microsoft kıdemli Joseph Staten, Lee ayrıldıktan sonra Halo Infinite geliştirme ekibine liderlik etmek için devreye girdi. Lee’nin ayrılmasının ardından Xbox patronu Phil Spencer, oyun geliştirme gibi yaratıcı bir alanda cironun aslında iyi bir şey olduğuna inandığını söyledi . Spencer, “343 ile ilgili özel bir endişem yok. Aslında uzun vadede cironun sağlıklı bir şey olduğunu düşünüyorum çünkü üzerinde çalıştıkları şeylerle gerçekten motive olan insanları istiyoruz.” dedi.

Halo Infinite’in çok oyunculu betası 15 Kasım’da yayınlandı ve şimdiye kadar çok olumlu karşılandı. Kampanyanın 8 Aralık’ta yayınlanması planlanıyor ve Game Pass’te mevcut olacak.

GameSpot kısa süre önce Halo Infinite’in erken hikaye görevlerinden bazılarını oynadı ve daha fazla bilgi edinmek için yukarıdaki videoyu izleyebilir ve Halo Infinite kampanya gösterimlerimizi okuyabilirsiniz.