Overwatch 2 Beta 28 Haziran’da Başlıyor, Junker Queen ve Yeni Bir Harita Sunacak

tarafından
469
Overwatch 2 Beta 28 Haziran’da Başlıyor, Junker Queen ve Yeni Bir Harita Sunacak

Oyunun ilk beta testi sırasında Overwatch 2’yi oynama şansınızı kaçırdıysanız, bu sonbaharda oyuna bir şans vermek için bir sonraki şansınız burada. Overwatch 2 için ikinci beta testi 28 Haziran’da başlayacak ve oyunun en yeni karakteri Junker Queen’in yanı sıra yeni bir haritayı içerecek. Daha da iyisi, sunucular sadece PC oyuncuları için değil, konsolda oynayanlar için de açık olacak.

Blizzard , resmi Overwatch Twitter hesabında büyük haberi duyurdu, beta tarihini, oyuncuların test edeceği yeni özellikleri ve kayıt tarihini açıkladı: 16 Haziran. Geliştirici ayrıca beta hakkında daha fazla ayrıntı paylaştı. 16 Haziran, ufukta daha da heyecan verici açıklamaların olabileceği anlamına geliyor.

Hangi yeni haritanın oynanabilir olacağı henüz açıklanmasa da – aralarından seçim yapabileceğiniz birkaç tane var – Blizzard kısa süre önce Xbox-Bethesda Games Showcase’de Junker Queen’e biraz daha ışık tuttu. Overwatch’ın mücadeleye girecek 34. karakteri, büyük bir pompalı tüfek ve yakın dövüş saldırıları için iki elle kullanılan büyük bir balta ile donatılmış bir tank kahramanı olacak.

Duyuru, Blizzard’da çalkantılı bir zamanın ortasında geldi. Geçen yıl boyunca hem Blizzard hem de ana şirketi Activision, çok sayıda cinsel taciz ve ayrımcılık iddiasıyla karşı karşıya kaldı . Ayrıca şirket şu anda Microsoft tarafından satın alınma sürecinde . Şirketle sendikalaşma görüşmeleri başladığında, Microsoft bir Activision Blizzard birliğini resmen tanıyacağını söyleyerek öne çıktı .

Overwatch 2’nin 4 Ekim 2022’de tüm konsollarda ve PC’de piyasaya sürülmesi planlanıyor. Çok oyunculu oyun ücretsiz olacak ve en az iki yeni karakterle geliyor: Sojourn ve Junker Queen . Oyunun ücretli kampanyası ise daha sonraki bir tarihte gelecek.