Ericsson 5G Teknolojisine Ağırlık! Verdi

tarafından
134
Ericsson 5G Teknolojisine Ağırlık! Verdi

5G Teknolojisi için dünyada yoğun bir uğraş varken Ericsson firmasıda bu teknolojiyi yeni nesil 150 Kiloluk Akıllı telefonuyla test ediyor.

Ericsson 5g teknolojisi için kolları sıvadı içerisinde 150 kilo ağırlığında bir telefon ile işlemlerini devam ettiriyor,Ericsson Stockholm’da bulunan labaratuarında testlerini gerçekleştirdiği 5g teknolojisinin Ericsson Radyo Erişim Teknolojileri Uzmanı Erik Dahlman sanıldığından aksine 5g baz istasyonlarının normal istasyonlardan büyük olmayacağını dile getirdi. Japonya desteği ile birçok ülkede testlere hazırlanan Ericsson yakın zamanda yapılacak olan teknoloji kongresinde bu teknolojinin detaylarından bassedeceğini duyurdu.

Ericisson, geçtiğimiz hafta Stockholm’ün ve Estonya’nın başkenti Talinn’in, İsveçli GSM şirketiTeliaSonera ile Birlikte 2018 yılından itibaren 5G hizmetini almak için başvurduğunu belirtti. 5G’den tam kapasiteyle verim alınacak tarihin 2020 olduğunu biliyoruz fakat TeliaSonera, mevcut yeni teknolojiyle hizmetin daha erken bir zamanda kullanılabilmesini sağlayabilir.

5G teknolojisinin günümüz cep telefonu servislerine göre Yüz kat daha güçlü olacağı ve nesnelerin interneti gibi yeni kullanım alanlarıyla uyumlu olduğu belirtiliyor. Yani bu, birçok yeni nesil teknoloji’nin 4G’den çok daha yüksek frekansları içerisinde barındırarak kullanılabilecek olması anlamına geliyor.

Tabi bu teknoloji birçok gsm şirketininde rekabete girmesini sağladı ülkelerine veya bölgelerine 5g teknolojisini ilk getiren firma olma çabası bu rekabeti oldukça kızıştırdı.SK Telecom, 5G teknolojisini 2018 yılında Güney Kore’de yapılacak olan Kış Olimpiyatları’na kadar yetiştirmek istiyor. ABD’li GSM operatörü Verizon da bu yıl testlere başlayacağı 5G’yi ABD’ye getiren ilk operatör olmak istiyor.