Google Nexus 5, Türkiye’ye ocak ayında gelecek

tarafından
214
Google Nexus 5, Türkiye’ye ocak ayında gelecek

Google’ın yeni akıllı telefonu olan Nexus 5’in ülkemizde satışa sunulma tarihiyle alakalı bilgilere ulaştık. LG’ye yakın kaynaklardan elde ettiğimiz bilgilere göre Nexus 5, Ocak ayı’nın 2.haftasında Türkiye’de satışa sunulmuş olacak. Aynı Nexus 4 modelinde olduğu gibi üretimini ve lojistiğini LG’nin üstlendiği yeni akıllı telefonun, ülkemizde ne kadar bir fiyatlandırma ile sunulacağı ise merak konusu.

LG G2 akıllı telefonu’nun bugünkü fiyatı 1400TL seviyelerinde iken, bir Google inc. akıllı telefonu olarak fiyat agresif olarak çıkan Nexus 5’in, donanım ve kalite olarak ta geriden takip ettiği Lg G2 akıllı telefon modeline kıyasla daha düşük bir fiyatla piyasaya sunulması beklenebilir fakat son sözü yine LG tarafı söyleyecek, Nexus 5 daha mı ucuz olacak yoksa benzer fiyattan mı çıkacak bunu yine araştırıp size aktaracağız.

Google-Nexus-5-vs-LG-G2-001 (1)

4.95-inç büyüklüğünde, Full HD ekran çözünürlüğüne sahip olan Nexus 5, Snapdragon 800 işlemcisinden ve 2GB RAM desteğiyle güçlü bir yapıya sahip. 16GB ve 32GB olmak üzere 2 farklı stok depolama seçenekleri ile sunulan akıllı telefonda, microSD kart desteği ise malesef bulunmuyor. 2300mAh kapasiteli ile özellikle pil tarafında hayalkırıklığı yaşatan cihaz uzun süre kullanımlarda tercih edilesi bir hal almıyor, kamera performansıyla da eleştri toplamış, Google geçtiğimiz günlerde yayınladığı bir güncelleme ile devamında kamera performansını geliştirmişti.

yeni bilgiler geldi takdirde sizlerle paylaşacağım.