Huawei Mate 20 görseli ve kılıfı sızdırıldı

tarafından
238
Huawei Mate 20 görseli ve kılıfı sızdırıldı

16 Ekim’de Londra’da tanıtılacak olan Huawei Mate 20 Pro ve mate 20 modelleri yanı sıra Porsche design de Bu modellerin yanına eklenecek çinli marka bu üst düzey telefonların hakkında tüm detaylar neredeyse ortaya çıkarmış durumda. Yani herhangi bir sızıntıya gerek kalmadı.Şimdiye kadar Sadece renderları gördüğümüz Bu cihazlar özellikleriyle nasıl bir yapıya sahip olacak ortaya çıktı peki Huawei Mate 20 nasıl bir görünüme sahip olacak sıkıntılara göre Telefonun kılıfından da belli olduğu üzere çentikli bir tasarım geleceği artık kesinleşti Parmak izi sensörü ile ilgili farklı bir bilgi de karşımıza çıktı.

 

Kılıfın üzerinden de gördüğümüz üzere arkadaki 3 kameranın hemen altında bir kare parmak izi okuyucu görüyoruz bazı iddialar mate 20’nin 20 Pro gibi ekranın altında Parmak izi sensörü olabileceği söylüyordu ancak ortaya çıkaran kılıfa bakacak olursak bu sadece mate 20 yer alacağa benziyor.

Ancak kılıfın ne kadar doğruyu yansıttığı şu an bilinmemekte özellikle mate 20 pro da olduğu gibi ekranın altında yer alacak parmak izi okuyucunun mate 20’de olamayacağı kesinleşti. Bu durumun en büyük sebebi de muhtemel mate 20’nin daha uygun fiyatlı bir telefon alacağından kaynaklanabilir. Çinli üreticinin ülkemizde telefonlarını ne kadar tutulduğu ve yepyeni bir marka olduğu herkes tarafından biliniyor.

Bunun en büyük sebebinin kaliteli telefonlara uygun fiyat verebilmesi. Bu istikrarı sürdürmesi ülkemizde iPhone ve Samsung ambargosuna son verebilir.

Huawei Mate 20’nin Özellikleri

6.3 inçlik bir ekranla gelecek olan Huawei Mate 20 IFA fuarında da tanıttığı 7 nanometre’lik işlemci mimarisine sahip olan Krin 980 işlemcisinden gücünü alacak mate 20 de 4200mah’lik bir batarya yer almakta

Cihaz 6 GB RAM ve 128 GB depolama alanına sahip olacak hızlı şarj ve yapay zeka gibi özellikleriyle de ön plana çıkan mate 20 yılın en çok Beklenen ve merak edilen uygun fiyatlı telefonlarından biri olabilir