IOS 10 Nasıl Yüklenir?

tarafından
458
IOS 10 Nasıl Yüklenir?

Yeni iOS 10’u bulma ve yükleme işlemi oldukça basittir. IPhone ve iPad cihazınıza Bu yazımızda, iOS 10’u nasıl indirilebileceğinizi ve yükleyebileceğinizi anlatacağız. En önemlisi de iOS 10’u yükleme işleminden önce yapmanız gereken bazı önemli işlemler hakkında size rehberlik etmiş olacağız ve böylelikle de sorun yaşamayacaksınız. Öncelikle iDevice cihazınızdaki güncellemeyi bulunuz ve yeni iOS’a güncelleyiniz. İOS 10 kullanıma hazır olduğu zaman Kuruluma hazır olmanız için aşağıdaki yazımızda belirttiğimiz kurulum öncesi adımları okumanızı tavsiye etmekteyiz.

Bütün IPhone ve İos’lar İle Uyumlu mudur?

Bütün IPhone’lar ve iPad’ler iOS 10 ile uyumlu olmamakta. İşleme devam etmeden önce lütfen iDevice cihazınızın laviva  iOS 10 ile uyumlu olduğundan emin olunuz.

İOS 10 Kurulum için Hazırlık Adımları Nelerdir?

  • İOS 10 cihazınızda, IPhone veya iPad’inizin yedeklemesini tamamıyla yapması için bir müddet zaman ayırınız. Normal şartlarda çoğu kullanıcı IPhone bilgilerini iCloud’a yedeklerler fakat iTunes’unuzda da bir yedekleme yapmanızda fayda olmakta. Yükleme veya güncelleme işlemleri esnasında herhangi bir aksilik olursa, verilerinizi kolay bir şekilde geri yükleyebilmektesiniz.
  • IPhone’nunuzu eya iPad’inizi kullanmakta olduğunuz cihazınıza yedeklemek için iCloud hesabında Ayarlar kısmına tıklayın ve daha sonra iCloud’u bulmak için aşağı doğru kaydırınız. İPad’inizde, iCloud’a tıklayın ve sonrasında sağ ekranda aşağı doğru kaydırınız. Ardından Yedekleme seçeneğini bulunuz. IPhone’da, Yedekleme seçeneğini bulmak için aşağı kaydırınız ve üzerine tıklayınız. Daha sonra, “Şimdi Yedekle” ye basınız. Ne kadar çok bilgiye sahip olduğunuza bağlı olarak bu işlem bir müddet zaman almış olacaktır.

Daha Sonra Ne Yapılmalıdır?

Bilgisayarınızı kullanmak sureti le yedekleme yapmak için Mac’te iTunes’unuzu açınız. Kabloyu bilgisayarınıza bağlayınız. Daha sonra ise iTunes’da listelenen cihazınıza sağ tıklayınız. Yedekleme kısmını seçiniz ve iTunes’un cihazınızı yedeklemesi için biraz bekleyiniz.

Son işlem olaraksa IPhone’unuzu tamamen şarj etmeyi unutmayınız. iOS 10’u yüklemeden evvel bazen cihazı OTA ile güncellemek uzun zaman alabilmekte. İOS 9.3’e güncelleme yapmaya çalışırken bazı kullanıcıların yaşamış olduğu sorunları biliyoruz. Cihazınızda % 50’den daha fazla şarj yoksa “Şimdi Kur” butonu gri renkte olduğu için güncellemeyi indirememektesiniz.