Kablosuz şarj cihazları ve büyük kolaylık

tarafından
179
Kablosuz şarj cihazları ve büyük kolaylık

Hergün yenibir teknolojiyi daha görüyoruz kullanıyoruz ama bu seferki inanılmaz rahatlık veren birşey kablosuz şarj cihazları çoğu telefon üreticisi bu ürünün seri imalatına başladı tabiki yeni sürüm gelecek telefonlarla beraber.

image10-e1357491322707-602x363

Çoğu Şirket Üretime Başladı!

Ios Dahil 7 şirketinde bu teknolojiyi üretmeye ve tabiki buna uygun telefonları geliştirmeye başladı bunların başında Nokia geliyor. Samsung, Htc,Apple sıra ile bu ürünü üretim bantlarına koymaya başladılar.

SAM_7799

Kablosuz Şarj Nasıl oluyor ?
Sistem indüksiyon akımı sayesinde bobinler aracılığıyla şarj sağlıyor ama cihaz şuanki aşamasında  tamamen bağımsız şarj imkanı sunamıyor. Sistemin şuan ki tek dezavantajı  içinde bobin bulunan şarj cihazı parçasına cihazınızın az da olsa temas etmesi gerekiyor.

dt-900-belulrol-02-602x452,

Bu işlemin en önde gideni ise Nokia şirketi yeni capcanlı renkleri ve kişisel işletim sistemiyle gerek grafik gerekse estetik yönünden çok güzel bir akıllı telefon piyasa sunmuş durumda tam Nokia bitti dendi ütündeki ölü toprağı atıp windows 8’inde gelmesiyle çok şık bir telefon serisini piyasaya sürdü satışları fena değil ve hatasının olmadığı söyleniyor.

Şarj cihazına gelelim piyasada 130 ila 170 civarlarında fiyat etiketi vurulan bu cihaza aslında tamamen kablosuz diyemeyiz bobinlerin iletişime geçmesi için yastık şeklindeki şarj paneline ufakta olsa dokunması gerekiyor ama bu bizi kablodan kurtarıyor.

20121129_210651

Benim inancım yakında akıllı telefonların tam bağımsız şarj olacağı, çünkü bu mümkün güneş paneli denen ufacık bir input ile bu başarılabilir.

İnceleme videosu aşagıdadır.:

[youtube QREP5owYst4 600 410]