LG G3’ÜN İŞLEMCİSİ GÖZ KIRPTI

tarafından
138
LG G3’ÜN İŞLEMCİSİ GÖZ KIRPTI

Akıllı telefon piyasasındaki hızlı büyüme devam ediyor. Her geçen gün özellikleri daha da gelişmiş yeni modeller çıkıyor. Kullanıcılar da hızla bu teknolojiye yetişmeye çalışıyor. Özellikle 2013 yılında yaşanan büyük gelişmeleri takip edecek olan akıllı telefon firmaları 2014’te büyük çıkışlar yapacağa benziyorlar. Güney Kore merkezli akıllı cep telefonu üreticisi LG’de bu akıllı telefon firmalarından bir tanesi. LG’nin akıllı telefon meraklıları tarafından büyük bir merakla beklenen akıllı telefonu LG G3 ile ilgili bilgiler yavaş yavaş internete sızmaya başladı. LG’nin 2014 yılında çıkaracağı akıllı telefonlarında Odin işlemcisinin dört ve sekiz çekirdekli sürümlerini kullanacağı duyuruldu. Kore’de yayın yapmakta olan Digital Times’ta yayınlanan raporlara göre LG’nin Cortex A15 çekirdeğinin hızı 1.7 GHz’ten 2.2 GHz‘e çıkartılacak. Sekiz çekirdekli olan yonga üstündeki ikinci dört çekirdekli biriminde hızlandırılmasıyla 1.2 GHz yerine 1.7GHz saat gibi çok iyi bir hızda çalıştırılacak. Samsung’un amiral gemisi akıllı cep telefonu Samsung Galaxy S4′ün de sekiz çekirdekli işlemci kullandığı malumunuz. Diğer cep telefonu üreticilerinin de yarışta geri kalmamak için aynı yolu takip ederek teknolojilerini bu doğrultuda güncelleyecekleri tahmin ediliyor.

LG-Optimus-G-Pro_610x370

LG G3 İŞLEMCİSİ ODIN’IN ÖZELLİKLERİ

LG G3 akıllı cep telefonunun kullanacağı Odin’in oldukça iyi bir performans ile big.Little mimarisi üzerinden Cortex-A15 çekirdeğini kullanıp, 2.2GHz saat hız kapasitesinde çalışacak.  Odin işlemcideki küçük çekirdekler ise Cortex-A7s tabanlı olacak ve 1.7GHz hıza kapasitesinde çalışacak. Odin tüm bu özellikleriyle gerçekten çok iyi bir performans göstereceğe benziyor.

2014 yılı içerisinde çıkarılacağı düşünülen LG G3 akıllı cep telefonunda yine Android işletim sistemi bulunacak. Birçok özelliğinin bir önceki nesil akıllı cep telefonlarından gözle görülür ölçüde yükseleceği bilinen LG G3 çıktığı andan itibaren piyasada hatırı sayılır bir yer edineceğe benziyor. 2014 yılı başlarında çıkacak yeni nesil akıllı telefonlardaki artışa paralel olarak LG’ninde G3 modelini bu çeyrekte çıkartacağı tahmin ediliyor. LG G3 işlemcisinden bahsettiğimiz bu yazımızın sonuna geldik. LG G3 hakkındaki tüm güncel gelişmelerden ve yeniliklerden anında haberdar olmak için bizi takip etmeye devam edin.