Samsung Yeni Telefonu S5 Göz Kırptı

tarafından
100
Samsung Yeni Telefonu S5 Göz Kırptı

SAMSUNG GALAXY S5

Samsung tarafından 2014 yılı içerisinde piyasaya çıkarılacak olan Samsung Galaxy S5 detaylarını, özelliklerinin neler olacağını ve ne gibi yenilikler getireceği yazımızın devamında bulabileceksiniz.

SAMSUNG GALAXY S5 ÖZELLİKLERİ

Güney Kore merkezli teknoloji devi şirket Samsung’un, 2014 yılı başlarında çıkarmayı planladığı Galaxy S serisinin devamı niteliğinde olan yeni amiral gemisi Galaxy S5‘in özelliklerinin neler olacağı Android işletim sistemi sevenler tarafından büyük merakla bekleniyordu. Samsung S5’in özelliklerinin neler olacağına dair ilk sinyal işlemci tarafından geldi. İlk kez Apple firması tarafından kullanılan 64 bit mimarili mobil işlemcinin Samsung Galaxy S5’te de kullanılacağı belirtildi.

SAMSUNG S5 16 MP KAMERA

Samsung Galaxy S5‘in 16 Megapiksel bir kamera ile geleceği açıklamalar arasında yer aldı. Kamera megapikselinin bu kadar iyi olması kullanıcıları hayli memnun edeceğe benziyor. Digitimes tarafından yapılan açıklamalarda Samsung S5’te kullanılacak WQHD (2560×1440) ekran üretiminin Samsung Display ve Japan Display tarafından yapılacağı belirtildi.

SAMSUNG S5 TASARIMI

Samsung Galaxy S4’ü bildiğiniz gibi S3 modelinde tasarlamıştı. Galaxy S5’in tasarımının bu nedenle diğer iki telefondan farklı olarak alüminyum tasarımlı olacağı da çıkan haberler arasında.

SAMSUNG S5 GÖZÜNÜZÜN İÇİNE BAKACAK

iPhone 5S ile gelen ve en çok beğenilen özellik kuşkusuz parmak izi ile ekran kilidinin açılabilmesiydi. Parmak izi özelliği sayesinde şifrelerle uğraşmadan parmak izinizle kolaylıkla telefon kilidini açabiliyordunuz. Bu güvenli ve kolay yöntem çok beğenilmişti. Samsung’un bunun altında kalmayarak yeni S5’te göz tanıma sensörü ekleyeceği piyasalarda konuşulmaya başlandı. Bu özellik sayesinde SamsungS5 telefonlarınızı göz bebeğinizi tanıtarak açabileceksiniz. Telefonun üst kısmına yerleştirilecek sensör ile göz bebeğiniz tanıtılıp sonrasında ekran kilidini bu sensör sayesinde gözünüzle açabileceksiniz. Buna ek olarak yine parmak izi okuyucu sensörün de yer alacağı gelen diğer bilgilerden.

YENİ SAMSUNG S5 TOZA VE SUYA DAYANIKLI

Samsung Galaxy S5 için en büyük haberlerden biri de suya ve toza karşı dayanıklı olmasıydı. Kore merkezli ET tarafından yapılan haberde; Samsung Galaxy S5’in toza, çamura ve suya karşı dayanıklı olduğu, bunun IP67 sertifikasına sahip olacağı anlamına geldiği açıklandı.