Microsoft, Nokia’yı satın aldı!

tarafından
138
Microsoft, Nokia’yı satın aldı!

Battı batıyor cıktı cıkıyor derken nokia firması windows işletim sistemiyle hayat buldu fakat bu bekleyiş kısa sürdü ünlü yazılım devi microsoft 7.1 milyar dolar’a finlandiya telefon üreticisi olan Nokia’yı satın aldı.

Teknoloji dünyasında sağuk duş etkisi yaratan, Akıllı telefon dünyasındaki dengelerin tamamen değişmesine bir adım olan bu satın alımla birlikte Nokia’nın 32000 çalışanı Microsoft bünyesine transfer olacak ve deneyimlerini, çalışmalarını, vizyonlarını Microsoft’un daha iyi noktalara gelmesi için kullanacak. Bu çalışanlara direkt üretimde ve montajda yer alan Finlandiya’daki 4700 çalışan ve dünya genelindeki 18300 çalışan dahil.

Microsoft’un icra kurulu başkanı Steve Ballmer, yaptığı açıklamada şunları söyledi:

(Satın alım) geleceğe atılan çok önemli bir adım, her iki firmanın çalışanlarının da, hissedarlarının da ve elbette müşterilerinin de kazanmasını sağlayan bir adım. Bu iki büyük takımı bir araya getirmek, telefon alanında Microsoft’un payını ve kazancını arttırırken, Microsoft ve tüm iş ortaklarının fırsatlarını güçlendirecek… (Nokia’nın) Yenilikçiliği ve her fiyat segmentindeki telefonlarının verdiği gücün yanı sıra donanım tasarımı ve mühendislik, tedarik zinciri ve üretim yönetimi, satış, pazarlama ve dağıtım gibi kritik alanlardaki ne kadar kabiliyetli ve yetenekli olduğunu biliyoruz.

Bu değişim hareketi bambaşka bir teknoloji kademesine geçeceğimizin bir habercisi iki dev güçlerini birleştirdi bu muhteşem bir olay…