Motorola Moto G Android 4.4 Güncellemesi

tarafından
143
Motorola Moto G Android 4.4 Güncellemesi

Ucuz telefon pazarının iddialı üyelerinden Motorola Moto G geçtiğimiz haftalarda ülkemize giriş yapmıştı. Bu telefonla ilgili olarak Motorola verdiği sözü tuttu ve Android 4.4 güncellemesini ülkemizde dahil olmak üzere pek çok farklı noktada Motorola Moto G kullanıcıları için yayınladı.

ANDROID 4.4 KITKAT

Görsel olarak daha iyi bir görünüm sağlamak için bu sürümde duvar kağıdı tam ekran olarak kullanılabiliyor. Android 4.4‘ün bize kazandırdığı bir başka yenilik ise akıllı telefon menüsü oluyor. Menü otomatik olarak en çok konuşulan üç kişiyi üst kısma ekliyor. Çoklu uygulama geçişleri bu sürümde daha hızlı bir hale getirilmiş durumdadır.

Moto_G

Android 4.4 Kit Kat Quick Office

Google Quick Office’i satın alarak Android 4.4 ile standart olarak hizmete sundu. Motorola Moto G akıllı telefonda Android 4.4  ile gelen Quick Office özelliğini de kullanabileceksiniz. Android 4.4 Motorola Moto G‘nin görsel özelliklerinden biri de galeri özelliğidir. Yeni özellik sayesinde fotoğraflar üzerinde kolaylıkla düzenleme yapılabilmektedir. Buna ek olarak dokümanlar üzerinde de çok kolay düzenleme yapılabilmektedir. Ayrıca kablosuz yazıcı fonksiyonu da bu işletim sistemine dahil olmuş durumdadır. Müzik çalar’da bu sürümde yenilenmiş özelliklerden biri. Kilit ekranında da müzik çalar butonları kontrol edilebilmektedir. Bu sürümde mesajlaşma özelliği de kaldırılmış durumda. Mesajlarınızı Hangouts üzerinden alıp göndermeniz gerekiyor. İlk başlarda zor gibi görünse de alışılınca kolaylıkla kullanabilecek bir uygulama olmuş. Bunun dışında Store, Music, Keep, Earth, Drive, Maps ve Games uygulamalarının da en güncel sürümleri bu versiyonda bizleri bekliyor. Klavye de bu sürümde yenilenen özellikler arasında.  Motorola Moto G Android 4.4’ün en güzel özelliğinden birinin artık rami daha az tüketiyor olması diyebiliriz. 512 MB Ram bu işletim sistemine yeterli olacak. Tüm bu anlattıklarımızın yanında birbirinden güzel birçok yeni özelliği bünyesinde barındıran Android 4.4 Kit Kat Motorola Moto G telefona büyük bir artı kazandırmış.

Evet bu yazımızda Android 4.4’ün Motorola Moto G’ye katmış olduğu özellikleri anlattık. Şu an itibariyle Motorola Moto G Android 4.4 sürümünü kullanması nedeniyle en güncel akıllı telefonlardan biri olma özelliğini elinde bulunduruyor diyebiliriz.