Samsung Galaxy Core Advance İnceleme

tarafından
194
Samsung Galaxy Core Advance İnceleme

Samsung Galaxy Core Advance orta segment akıllı telefonun; Samsung tarafından ilk olarak Güney Kore’de satışına başlandı. Samsung Galaxy Core Advance, farklı tasarımıyla ve orta segment bir akıllı telefona göre başarılı sayılabilecek donanım özellikleriyle ilgi çekeceğe ve büyük beğeni toplayacağa benziyor.

Samsung Galaxy Core Advance Tasarım Özellikleri

Samsung Galaxy Core Advance ilk olarak tasarımıyla ilgi çekiyor. Cihazın ön tarafında fiziksel butonlar bulunuyor. Bu butonlar sayesinde Ev, Geri ve Menü komutları kontrol ediliyor. Cihazın ön tarafındaki bu fiziksel butonların yanı sıra ses kontrolleri e klasik açma kapama kontrollerine ek olarak; ses ve kamera kaydı için de ayrıca fiziksel kontroller bulunuyor. Samsung Galaxy Core Advance‘ın  renk seçenekleri ise; inci beyazı ve derin mavi.

 Samsung-Galaxy-Core-Advance-Preview-005

Samsung Galaxy Core Advance Donanım Özellikleri

Samsung’un yeni akıllı telefonu olan Samsung Galaxy Core Advance 800×480 piksel çözünürlüğünde, 4,7 inç büyüklüğünde WVGA TFT ekrana sahip. İşletim sistemi olarak Android 4.2 Jelly Bean kullanıyor. 1.2 GHz saat hızında çalışan çift çekirdekli Snapdragon işlemciye sahip. 1GB RAM’i bulunan Samsung Galaxy Core Advance dahili depolama kapasitesiyse 8GB. Bu kapasite microSD kart desteği sayesinde 64 GB’a kadar çıkartılabiliyor. Cihazın bataryası ise 2000mAh. Arka kamerası otomatik netleme özelliğine sahip ve 5 megapiksel, önündeki kamera ise VGA çözünürlüğünde. Wi-Fi standartlarına ve Bluetooth 4.0 bağlantı portuna sahip.

Samsung Galaxy Core Advance Satış Fiyatı

Samsung Galaxy Core Advance orta seviye donanım yapısına karşın Samsung’un üst segment modellerine benzemekte olan tasarımı ile göz dolduruyor. Galaxy Core Advance‘ın Türkiye’de ne zaman satışa çıkacağı ve fiyatının ne olacağı henüz bilinmemekle birlikte, cihazın Kore’de satış fiyatı 410,300 won (yaklaşık 840 TL) olarak belirlenmiş.

Samsung Galaxy Core Advance ülkemizde satışa çıktığında nasıl bir başarı yakalayacak önümüzdeki günlerde hep birlikte göreceğiz. Ancak gelen haberler ve cihazın özellikleri bu telefonun da Samsung’un diğer telefonları gibi büyük ilgi göreceğini gösteriyor. Samsung Galaxy Core Advance ile ilgili tüm gelişmeler ve detaylar için bizi takip etmeye devam edin.